Zekeriya Yıldız

Zekeriya Yıldız


“Yerli Milli Olmak”

31 Ocak 2020 - 15:07

Ülkemizin de içinde bulunduğu dünyanın birçok yerinde doğal afetler yaşanıyor;  nedeni belli olmayan hastalıklar, fırtınalar, seller artık çok can yakıyor! İnsanlar savaşlar yüzünden yurtlarını terk ediyor. ABD ülkelerle dalga geçiyor, Demokrasi getiriyorum diyen ABD gittiği ülkeleri sadece silahlarını satıp, karıştırıp kana buluyor! İnsanları birbirine düşürmek, kadın erkek ayrımını yapmak ve kadınların sık sık öldürülmeleri karşısında çaresiz kalmak çok üzücü…

Deprem gibi en temel bir ülke meselesi üzerinden bile karpuz gibi bölünen ve toplumu en zor zamanda birbirine kenetleyecek İslâmî değerleri yerle bir edilen bir ülkede olabilecek en büyük şiddette bir deprem..!
Gezi olayları sırasında Atatürk ile Öcalan posterlerinin yan yana getirilmesiyle başlayan bir başka süreç,  bugün terörü meşrulaştırıp, PKK sempatizanlarına 'dostumuz' diyen “hainler”…

HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, Gazi Meclis çatışı altında, kürsüsünden açıkça şunları söylemişti: "İyi Parti, size söylüyorum: Size rağmen, içinde bulunduğunuz ittifaka, HDP ve PKK'ya içinde gönül vermişlerin de olduğu insanlar oy verdi. Şu an koltuklarınızda HDP'nin oylarıyla oturuyorsunuz. Bu ittifakta, CHP ile yaptığınız ittifakta HDP'nin oylarının etkisi vardır" demesi ve şeytanın oyuncağı olanlar…
Türkiye zor dönemlerden geçiyor, “yerli ve milli olmak”;  “Vatan, millet, bayrak, ezan düşmanlarının karşısında olmak namus borcumuzdur”.

Mehmet Akif yaşadığımız bu toprakları, “İslâm’ın son yurdu” olarak görür. Yahya Kemal’in İstiklâl Harbi yıllarında yazdığı şiirinde ise: “Galip et çünkü bu son ordusudur İslâm’ın” der.
Onun için yerli ve milli olmak çok çok önemlidir? Yerli milli olmak; bir kere bağımsızlık sembolüdür. İsteyenler “İstiklal Marşı”na buyursun baksınlar.
Bu kervan yerli ve milli olanlarla yürüyecektir

Yerli ve milli olmak
Yerli ve milli olmak; kendi halkına ve değerlerine yabancı olmamak, onun istikbali ve istiklali için her daim her fedakarlıktan çekinmemek ve bireysel çıkarları ülke ve millet çıkarlarının önüne koymak.
Yerli ve milli olmak; tarihine sahip çıkmaktır. Tarihin çakılı bilgi yığını olmadığı, aslında yaşayan değerler manzumesi olduğunu ve tarih bilincinin önemini kavramak, genç nesillerle buluşmasını sağlamaktır.
Ve yerli ve milli olan; Türkiye’nin Türkiye’den yönetilme kararlılığını, inancını, inadını sonsuza kadar sürdürme yeminine sadık kalmaktır.
Yerli ve milli olmak; hiçbir zalimin karşısında eğilmeden, başı dik onurlu ve insanlık adına mazlumlarla dayanışmak, onlara nefes olabilmek, “dünyanın beşten büyük” olduğunu haykırabilmektir! Bu kervan yerli ve milli olanlarla yürüdü ve de yürüyecektir…

Son günlerde deprem felaketleri ile sarsıldık.
Bu felaketi Akhisar’da, Elazığ ve çevresinde yaşadık…
Depremlerde hayatlarını kaybedenlere Yüce Allah'tan rahmet ve aileleri için de sabır, yaralananlara da acil şifalar diliyorum.
Selam ve dua ile…