Zekeriya Yıldız

Zekeriya Yıldız


YAŞASIN TÜRKİYE AZERBAYCAN DOSTLUĞU

13 Aralık 2020 - 16:39

 
                            

Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Avrupa Liderler Zirvesi’nde Türkiye aleyhine yaptırım kararı için kıvranırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile birlikte Bakü’de ‘Zafer Kutlamaları’ törenindeydi.


Türk Komandolarının Bakü caddelerini inleten postal sesleri dosta güven ve gurur verirken, Ermenistan’a ise bir daha işgal ve saldırıya kalkışmaması yönünde güçlü bir tokattı. Aynı zamanda tüm Avrupa’ya da anladıkları dilden bir uyarı oldu.

Karabağ Savaşı’nda eriyen Ermeni ordusunun ötesinde, Ermeni Diasporası da toprağa gömüldü. Ermenistan, bu savaşla birlikte artık sınırsız isteklerini Erivan topraklarına gömmek zorunda. Ayrıca Erdoğan – Aliyev zirvesinde Ermenilere yapılan barış ve Türkiye sınırlarını açma çağrısı, fakirleşen Ermeniler için Türk Milleti’nin büyük bir ikramı ve alicenaplığı oldu.

Muhteşem Zafer geçişini taçlandıran sözler ise İlham Aliyev’den geldi: “Aziz kardeşimin liderliği sayesinde dünyanın birçok ülkesinde, Türkiye hakkı, adaleti koruyor, ezilmiş hakların çıkarlarını savunuyor. Bugün Erdoğan Türkiye’si dünya için bir örnektir. Bağımsızlık, mertlik, cesaret örneğidir. Ve gelişmişlik örneğidir.” Bu cümleler karşısında AB’nin şımarık çocukları Macron ve Miçotakis, şokta… 

Türkiye açık denizlerdeki haklarını gasp ettirmeyeceğini Bakü’den tüm dünyaya bir kez daha haykırdı…   
 "Yaşasın Türkiye Azarbaycan Dostloğu"!

   
                           
                   
SALGINDAN KURTULMANIN TEK YOLU AŞI OLMAKTIR

Koronavirüs ile mücadelede Türkiye aşı için gün sayarken hangisi daha güvenli ya da etkilinin yanı sıra, zorunlu olup olmama tartışmaları da devam ediyor. Evet, Sağlık Bakanı Koca “Aşının zorunlu olmasını şimdilik düşünmüyoruz”.

“Aşı herkese zorunlu’ denilmesi lazım, başka çaremiz yok. Çünkü maske takmazsan, önlemlere uymazsan Korona olacağın, ya da kapacağın kesin.

Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar, “Şimdi Türkiye'de olsaydım kuyruğa girer, Sağlık Bakanlığımızın temin ettiği aşıyı yaptırırdım” demesi aşıda son nokta olmalıdır.

İlmin, ömrümüze yön, ruhumuza gıda, zihnimize şifa olması temennisiyle…
Selam ve dua…