Zekeriya Yıldız

Zekeriya Yıldız


“KORONAVİRÜS” BİYO-TERÖR MÜ?

14 Mart 2020 - 23:17

Hollywood’un yıllardır yaptıkları Mikrop savaşı, yani Bio-Terör konusu filmlerde defalarca işlenmişti. Bugün Korona ile dünyaya saldıkları dehşetle, komplo teorisi filmlerinin senaryolarını uyguluyor olmasınlar?

Sadece bir virüs değildir Korona, panik psikolojisi oluşturarak korkunun virüsten daha hızlı yayılmasıyla yayılan bir virüs…

Belli düşmanlara ve silahlara karşı mücadele kolay da, böyle bir korkuya ve paniğe karşı mücadele hiç de kolay değil. Korkmamız gereken tek şey korkunun kendisidir...

Korona “üretilmiş” bir virüs bir biyolojik silah denemesi…  Korona değil Çin, İran virüse teslim oldu. İtalya tecritte. Avrupa, Amerika hop oturup hop kalkıyor… Kâbe’de tavaf durduruldu!..

Koronavirüs tüm dünyayı tehdit etmeye devam ediyor.
Dünyaya diz çöktüren koronavirüs nedeniyle bugüne kadar 5 bine yakın kişi yaşamını yitirdi. Dünya çapında neredeyse 130 bin kişiye bulaşan virüs, Türkiye dahil 118 ülkeye yayılmış durumda.
Koronavirüs tedbirleri kapsamında, Avrupa'dan ABD'ye tüm seyahatler yasaklandı.
Ülke genelinde sınır kapıları kapatıldı,  okullar tatil, sınavlar iptal… Gıda stoklayanlar… Kolonya toplayanlar…
UNICEF, sabun ile ellerin yıkanmasının Koronavirüs salgınıyla mücadelede son derece önemli olduğunu ancak dünya genelinde 3 milyar insanın evinde elini yıkayacağı lavabosunun bulunmadığını açıkladı. Açıklamada ayrıca dünya genelinde okulların üçte birinde çocukların ellerini yıkayabileceği lavaboları yok ve sağlık merkezlerinin yüzde 16'sında ise işlevsel tuvalet ve lavabo bulunmuyor.
Dünya bu durumda iken;  Allah aşkına ne oluyor… BU NEYİN TATBİKATI?..

Tarihteki salgın ve katliamlara bir göz atalım.
Dünyada başta Çin olmak üzere insanlığın biyolojik bir saldırıyla mı karşı karşıya kaldığı, bu virüsün beklenen etkiyi neden göstermediği gibi sorular sorabiliriz. İsterseniz önce tarihteki salgın ve katliamlara bir göz atalım.
1918-1920 yılları arasında İspanya’da baş gösteren ‘İspanyol gribi’ yahut da ‘İspanyol nezlesi’ adıyla anılan bu salgın, 18 ay içinde yaklaşık 70 milyon insanın ölümüne neden olur.
Ama korkunçluk bununla da sınırlı değildi.
1. Cihan Harbinde katledilen asker ve sivil sayısı 16 ila 19 milyon arasındaydı. Sadece Çanakkale cephesinde 250 bin yiğidimizi şehit verdik.
 20 yıl sonra 2. Cihan Harbinde katledilen asker ve sivil sayısı ise 60 ile 65 milyon arasında.
Azılı mason katil Stalin 30 milyon insanı katletti. Çinin Mao’su 60 milyon insanı öldürttü…
ABD’nin 2003 Irak savaşında kimi rakamlara göre 1,5 milyon kişi, Esed rejimi ile İran ve Rusya, Suriye iç savaşında bir milyona yakın sivil katletti.

Silah terörü doyurmadı... şimdi “Bio Terör” ü çıkardılar!..

Korona virüs korkusu
Korona virüs korkusu ile panik oluşturup, ekonomik ve siyasi yapıları tahrip ediyorlar.
İşte son yarım asırda sık sık karşımıza çıkarılan SARS, SADS, MERS, Kuş Gribi, Domuz Gribi, Ebola ve en son “Korona” diye uzayıp giden hastalıklar kelimenin tam manasıyla biyolojik terör olduğu fazlaca dillendiriliyor. Bu “laboratuvar virüslerinin”  yayılmasına gerekçe olarak, insanlığın birbirleriyle eski zamanlara nispetle daha fazla teması gösteriliyor. Bu mazeret insan aklıyla alaydan başka bir şey değildir.
Hafızamızı yoklayalım; 2008-2009’da kuş bile uçmayan yüksek Bolu dağlarında bulunan ve içinde kuş gribi mikrobu barındıran yemleri uçaklardan kim attı? Kuşlar Amerika, İsrail, İngiltere, Rusya veya Çin’deki laboratuvarlardan kapıp mı getirdiler bu paket paket yemleri?
ABD’nin tescili için 2007’de patent müracaatında bulunduğu, 2010’da da patent aldığı Ebola, neden 2014’de Orta Afrika’da görüldü? Şüphesiz ki, Afrika’yı dizginlemek, nüfusunu azaltmak, korku ve dehşete sürükleyip, ilaç / aşı satacaklar…

Korona “biyo terör” dür
Otoriteler,  Korona’nın küresel ekonomiye etkisinin trilyon dolarlar olduğunu söylüyorlar. IMF ise Çin'in büyüme oranını yüzde 5,6'ya düşürdüğünü açıkladı.
İtalya’da Korona virüs kaynaklı etkilere karşı 3. 6 milyar Euro’luk bir yardım paketi tasarısı…
Avrupa ve Orta Asya’da ise orta şiddette etki senaryosu bu bölgede yüzde 5’e yakın büyüme kaybı…
Dünyaya diz çöktüren koronavirüs nedeniyle bugüne kadar 5 bine yakın kişi yaşamını yitirdi. Dünya çapında neredeyse 120 bin kişiye bulaşan virüs, Türkiye dahil 118 ülkeye yayılmış durumda.
Basit bir hesap yapalım: Dünyada 193 ülke ve dünya nüfusunun 7. 5 miyar olduğu varsayıldığında. Koronavirüs korkusu yaklaşık 5 milyar insanı dolaylıda olsa etkilemesi demektir. Bu da yaklaşık 5 milyar insanın ilaç ve aşı kullanma talebidir. Bu virüsün mali boyutunu tahmin edebiliyor musunuz?

"Korona"cı İsrail…
İsrail’den bir yetkili: Korona virüs aşısı yakında elimizde olabilir. Her şey yolunda giderse, birkaç hafta içinde aşı kullanıma hazır hale gelebilecek. Yasal süreçler ve diğer aşamalar da dikkate alınırsa, aşının 90 gün içinde kullanıma hazır olması mümkün” diyor İsrail merkezi MIGAL biyoteknoloji araştırma grubu başkanı Dr. Chen Katz… Demek ki; salınan korku yeterli değil!..
Bu aşıdan trilyon dolarların kazanılmayacağının aksini hiçbir otorite iddia edemez. Çünkü dünyada etkilediği insan sayısı yaklaşık 5 milyar.
Bu felaketten kazananların olduğu net değil mi?
Korona “üretilmiş” bir virüs… Bir sonraki gelecek demektir…
Tehdit Korona değil, tehdit; küreselleşmeyi iyi kullanan "Kippa" sevdalıları…
Korkumuz bu yüzden bu kadar büyük ve ona göre tedbir alınmalı…

Korona virüsü ile yaklaşık 5 milyar insana ölüm korkusu salındı. Vakti gelmeden ne bir yaprak düşer dalından, ne de bir insan ölür. Kula düşen korku dağında kavrulmak değil, düşmanı iyi belleyip, tedbir alıp tevekkül etmektir.

Allah (c.c.) dünyayı biyolojik terörden ve teröristlerinden muhafaza etsin!