Zekeriya Yıldız

Zekeriya Yıldız


İSRAİL ZULMÜ VE BAYRAM

15 Mayıs 2021 - 18:44

Manevi bir huzur iklimi yaşatan mübarek Ramazan ayını geride bırakırken, Mescid-i Aksa'ya yapılan saldırılar nedeniyle içimiz buruk…

Filistin topraklarını 74 yıldır işgal altında tutan İsrail, yine kendini tutamadı, Ramazan ayında Kudüs’ü kana buladı. Başta Türkiye olmak üzre İslam dünyası bir kez daha tarifsiz acılar içinde. Nedeni de, dünyanın en mazlum milleti Filistinliler, adeta yok olmak üzere. Doğu Kudüs’te bir avuç kadar kalan kardeşlerimiz, bu mübarek ayı Mescid-i Aksa’da ibadetlerini yaparak geçiriyordu ki, hazımsız katiller sürüsü, askeri ve polisi ile teravih kılan cemaatin üzerine ses bombası atarak katliam başlattı.

Filistinliler ise her zaman yaptıkları gibi taşlarla karşılık veren halka plastik mermi kullanan İsrail’in gözü dönmüş polis ve askerleri, olayları görüntülemek isteyen basın mensuplarını bile ayırt etmediler.
Hızını alamayan katiller sürüsü, bir açık hava dünya hapishanesi haline getirdikleri Gazze’ye uçaklar ve insansız hava araçlarıyla bombalar yağdırmaya başladı, 20’si çocuk,  100’den fazla Filistinliyi şehit ederken 400’ün üzerinde yaralı var. Denizden de abluka altına alınan Gazze’ye yardımların ulaştırılmasına da izin verilmiyor.
İsrail’in gözünü bu derece döndüren olay, elbette ki, siyonizmin İslam düşmanlığıdır. Bu düşmanlık 1400 kusur yıldır devam ediyor. Peygamber Efendimizin (S.A.V.) ve ecdadımız Osmanlı’nın bunca hoşgörüsüne karşı, siyonizmin bugünkü efendileri, insanlıktan çıkarak zalim yüzlerini gösteriyor maalesef..
Dahası; bugün terör devleti İsrail’i yönetenlerin, yolsuzluklara, hırsızlıklara bulaşmış olmaları. Eli kanlı katil Binyamin Netanyahu seçimler kapıya dayanınca zorda... Bunun için de fanatik İsraillilerle Kudüs’ün sözde başkent ilan edilmesini kullanıyor.
Bu zulüm dünyanın gözü önünde bir kez daha tekrarlanırken, dünya ne yapıyor? Tabii ki, seyretmekten başka hiç bir şey yapmıyor. Kudüs’te günlerdir terör estiren, bombalar ve silahlarla Müslümanlara saldıran İsrail’e bir “dur” diyen var mı? Arap Alemi sus pus olmuş durumda. ABD’nin güdümündeki BAE, Suudlar ve Mısır İsrail’den korkuyor.

Bu konuda Filistinlileri savunan ve İsrail’i lanetleyen tek ülke biziz. Saldırının hemen ardından Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan : “İsrail'in ilk kıblemiz Mescidi Aksa'ya yönelik maalesef her Ramazan ayında gerçekleştirdiği menfur saldırıları şiddetle kınıyoruz. Türkiye olarak her hal ve koşulda Filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz… Dertliyiz, derdimiz var. Gücü sadece masum sabilere, biçare kadınlara, mazlumlara yeten terör devleti İsrail'in zalimlikleri karşısında hem üzüntülü hem öfkeliyiz. Tüm dünya görmezden gelse bile İsrail'in zulmüne eyvallah etmeyeceğiz" dedi.
Bu arada Türkiye çapında İsrail’i lanetleyen eylemler yapılıp, mazlum Filistinlilerin sesi duyarsız dünyaya duyurulmaya çalışılıyor. Kudüs’e Barış Gücü gönderilmesi ve bu gücün içinde Türk askerinin de yer alması söz konusu. Bu gelişmelerin ışığında Filistinliler yalnızca 'Özgürlük' ve 'Barış' istiyor!..

MUTLU BİR BAYRAM MI?..
Bir bayramı daha korona virüs salgınının gölgesinde idrak ettik. Bu bayramı da salgın dolayısıyla sevdiklerimizle doya doya kucaklaşmadan kutladık. Sokağa çıkma yasağı nedeni ile de en yakınlarımızı ziyaret edemedik.
Oysa bayramlar, geçmiş hatıralarla gelecek ümitlerinin birlikte yaşandığı, sevgilerin, dostlukların paylaşıldığı bir sevgi harmanıdır…
Tüm okurlarımız başta olmak üzere, Milletimizin ve İslam Alemi’nin geçmiş bayramını tebrik ediyorum. Ve Filistin’deki İsrail zulmünün son bulmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.