BOL AKTİVİTELİ SEZONA KAHVALTILI VEDA
Zekayi Şahin

Zekayi Şahin

Gökkuşağı

BOL AKTİVİTELİ SEZONA KAHVALTILI VEDA

12 Haziran 2015 - 00:56

Nihayet son zil bugün çalıyor ve yorucu bir sezon daha geride kalıyor. 17 milyon kişi elinde karnesi, hayalinde yaz tatili ile sezonun yorgunluğunu atmak için plan yapıyor. Aktif dinlenme ve spor yapma vakti geldi çattı. Öğretmenler, öğrenciler, veliler herkes soluk alma peşinde. Yaz döneminde de çalışmak zorunda olanlar ise kara kara düşünüyorlardır herhalde.

Bizim açımızdan bakacak olursak; altı ayı aştık, yeni görev yerimizde. Bizim TOKİ 3 ’lere 14 km. uzaklıkta olan Aşağı Çobanisa Mahallesi’ndeki Ahmet Ferit Giritligil İlkokulu’nda geçen bu kısa sürede; yeni bir çevre, yeni bir meslek ve arkadaş grubu ile tanışma, çalışma fırsatı bulduk. Bu süreçte hem ilkokul hem de birçok alanda ortak hareket ettiğimiz ortaokul olarak neler mi yaptık?

            Genç, dinamik ve iyi niyetli personelimiz ile kısa zamanda bir ekip olduk, yeni bir kurum kültürü oluşturma yönünde olumlu adımlar attık. Zaten var olan kurum kültürü yaklaşımlarına birlikte yeni bir versiyon kattık.

            Okulumuzun temel ihtiyaçlarını belirledik, okulun fiziki altyapı ve çevre güzelliği ile Spor ve Satranç sarmaşığı örgülü 5 yıllık yeni bir strateji planı hazırladık. Okulun iç ve dış cephe boyalarını, ufak tefek tamirat işlerini yaptırdık. Okula gelir sağlamak için okul takvimi ve öğrenci albümü projesini uygulamaya koyduk.

Yeni Okul Aile Birliği’ni oluşturup, ilk iş olarak 100. Yılında gezilecek yerlerin başında gelen Çanakkale’ye okul velilerine yönelik bir vefa gezisi düzenledik. Şehitlerimizi dualarla andık.

            Madde bağımlılığı semineri düzenleyip, gençlerimize sahip çıkmanın ve gerekli tedbirleri almanın yollarını tüm Çobanisa halkı olarak aradık.

            Çocukların Spora ve Satranca yönelmeleri için etkinlikler planladık ve uyguladık. Sporun kardeşlik ve centilmenlik ile yoğrulmasını sağlamak için sportif çalışmalar yaptık. Sporda sarsılmaz bağlar kurarak kaynaştık. Belirli gün ve haftaları coşku seli ve kaliteli gösterilerle kutladık, geriye unutulmaz karelerle dopdolu güzel hatıralar bıraktık.

            İlkbaharda Çobanisalı halkın ve Manisa merkezden yetkililerin yoğun teveccühüne mazhar olan süper bir kermes yaparak, bunu Hıdırellez Şenliği’ne dönüştürdük. Nice ilginç gösterilerin ardından, Manisa’nın duayen şair ve yazarlarından olan güçlü kalem Nazmi Alper Tanrıverdi Bey’in “Şiir-Türküler ve Fotoğraflarla Manisa” sergisi ile kültür esintileri yaşadık.

            Finlandiya merkezli ağaçlandırma projesi yarışmasında “100 Can 100 Fidan” projesi ile Dünya 43.sü olduk. İlkokul bahçesinde bulunan bu alanı “Manisa Tarzanı Ahmet Bedevi Fidanlığı” ismi ile küçük bir ormanlığa dönüştürdük. Ortaokul bahçesindeki alanı da “Fatih Sultan Mehmet Fidanlığı” ismi ile koruma altına aldık.

            Eğitim, öğretim, DynEd projesi gibi rutin işlerin yanında yapılan çeşitli ve sıra dışı faaliyetlerle koca bir 6 ay nasıl geçti anlamadık bile. İki sınıfımızı kolej tipi bir görsel yapıya çevirdik. Darısı diğer kalan sınıflara.

Ayrıca bu sezon okul yöneticilerine ait çok sayıda seminer ve toplantılarla da yeni ve eski yöneticiler adeta kaynaştık. Daha neler var neler dağarcıkta. Yeni sezonun planlarını da kafamızda oluşturmaya başladık bile.

            Sezon sonunda bu kadar bol ve yorucu aktivitelerin ardından tüm personelin katıldığı güzel bir “Birlik ve Beraberlik Kahvaltısı” ile noktayı koyduk. Sadece kuş sütü eksik olan sofra ile bir aile olduğumuzu hissettirenleri de gönülden kutluyorum.

            Karnelerini heyecanla alan, eğitimde 1 basamak daha yükselen geleceğimizin mimarları, gül bahçemizin nadide çiçekleri olan öğrencilerimizi ve onları en güzel şekilde yetiştiren meslektaşlarımızı ve ayrıca emeği geçen herkesi tebrik ediyor; hayırlı, neşeli ve güzel bir yaz tatili diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun…

 

  

           

Bu yazı 588 defa okunmuştur .

Son Yazılar