Yeni Bir Yıla Daha Merhaba
Zekariya Yıldız

Zekariya Yıldız

Yeni Bir Yıla Daha Merhaba

30 Aralık 2018 - 23:15

Zamanı, mevsimleri, günleri, yılları, zapturapt altına alabilmek için oluşturulmuş, insanoğlunun icadı olan miladi takvimin ilk günü yılbaşı.

Benim gibi yaşlanmaya bir adım daha yaklaşanlara tokat gibi çarpan takvimin ilk yaprağı yılbaşı.

Bunun yanında sürekli tüketim arzusunu yılın son gününe taşıma başarısını gösteren israf piyasasının zirve yaptığı günün arifesi yılbaşı.

AVM'lerden yapılan çılgınca alışverişler, süslemeler, müzik, dans, coşku, 10'dan geriye doğru saymalar… yarım saat sonra yerini fos bir boşluğa bırakan sözde yılbaşı coşkusu…

"İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsen, ya nice okumaktır" diyerek insanoğlunun benliğinden başlamasını hatırlatır Yunus…

"Gönül ister ki her sene yılbaşı, noel tartışması yapmak yerine; iç içe geçmiş insanlıklarımızı sorgulamaya fırsat veren bir milat olsun her yılbaşı"

Zor bir 2018 yaşadık

Dünya mazlumları yine üzgün ve suskun: Filistin, Şam, Bağdat, Halep ve dahi topraklar istila altında. Duvar diplerinde, sahillerde, soğuk sularda, enkazlar altında, yıkık minare diplerinde ümmet can derdinde…

Küfür tek millet olmuş, diğer taraftan da dost görünüp yaralarımıza tuz basan hainleri gördük…

Ateş çemberi bir coğrafyada yer alan ülkemizin birlik ve beraberliği her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğu yeni bir yıla giriyoruz.

Kardeşlerimizle yeniden birbirimize yürekten kenetlenme yılı olsun.

Anadolu mazlumlara her zaman umut ve yuva olamaya devam etsin.

Bu toprakların yiğit insanı, imanından aldığı ilham ve güç ile bu zor günleri de aşsın…

2019 yılının kardeşliğimizin pekişmesi, ülkemize yönelik her türlü fitne ve nifak girişimlerine karşı tek yürek halinde mücadelen, Türk'ü, Kürt'ü, Laz'ı, Çerkez'i, etnik kökeni, mezhebi ne olursa olsun, Çanakkale'de yan yana yatan şehitlerin ilhamı ile milletimizin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin 2019 yılında zirve yapmasını diliyorum.

2019 yılı bizim birliğimiz, düşmanlarımızın korku yılı olsun… 

Tüm hayırlı dileklerimiz gerçekleşsin inşallah.

Selam ve dua ile…

Bu yazı 1318 defa okunmuştur .

Son Yazılar