23 Nisan Bayramınız Kutlu Olsun! Çocuklar .
Zekariya Yıldız

Zekariya Yıldız

23 Nisan Bayramınız Kutlu Olsun! Çocuklar .

24 Nisan 2019 - 00:09

 Çocuklar, sizler her şeyin en iyisine layıksınız! Dünyanın en büyük zenginliği, umut kaynağı, dostluk, merhamet ve dünya ile işbirliğimizi geliştirecek güzide elçilerimiz sizlersiniz.

Yaptığımız, yapacağımız her şey siz çocuklar için…

Büyüklerin amacı siz çocuklarımıza örnek olup en güzel ve aydınlık bir gelecek hazırlamak, sizlerin olumsuzluklardan etkilenmeden mutlu ve huzurlu bir hayat sürmeniz için, devlet ve millet olarak üstün bir gayret göstermek olmalıdır.

Biz büyükler tarafından yapılan her şey sizler için. Çünkü sizler her şeyin en iyisine layıksınız. Bunun için en gelişmiş imkanlar doğrultusunda kaliteli bir eğitim almanız; kesinlikle üniversite okumanız, başka kültürlere saygılı fakat kendi öz değerlerimize ve kültürümüze bağlı, araştıran, sorgulayan, özgüveni yüksek ve özgür düşünceli nesiller olarak yetişmeniz amaçlanmalıdır.

Sizleri sevgiyle kucaklıyor ve gözlerinizden öpüyorum. Bu kadim Anadolu milletinin geleceği sizin elinizde şekillenecektir.

Çalışırsanız, kendinizi en iyi şekilde yetiştirirseniz hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sizler Türkiye’nin, dünyanın mimarları olacaksınız.

Yarının büyükleri sevgili çocuklar 23 Nisan Bayramınız kutlu olsun!

Sözüm size büyükler:

Çocuklarınıza sayıları elbet öğrettiniz, şiirleri ezberlettiniz…

Sevgiyi, saygıyı, sabrı, merhameti de öğretmeliydiniz…

Dünyayı merhamet kurtaracak bilmelisiniz!

Ya çocuklarımıza merhamet etmeyi öğreteceğiz: Ya da hep beraber bu merhametsizlik çağında gözyaşlarımızla boğulup gideceğiz…

Sonuç olarak diyorum ki: Çocuklarımızı terbiyeleri için onları ve kendimizi paralamayalım; önce kendimizi terbiye edelim, sonrası bakın nasıl gelir…

Selam ve dua ile…

Bu yazı 949 defa okunmuştur .

Son Yazılar