SAYIN VALİM
Musa Akçay

Musa Akçay

SAYIN VALİM

07 Eylül 2017 - 14:12

MANİSA SEVDALISI

SAYIN VALİM

Yüce Mevla’nın emaneti vücudumuzun zinde ve sağlıklı olması için her yaşta spor yapılmasıyla ilgili gayretlerinizi bildiğimiz için,bu yazımı köşeme taşıyarak sizden yardım bekliyorum,

1975-1991 Yılları Konya Bölge Engelli ve Yüksek  atlama Atletiydim.Türkiye  derecelerim var. Konya Bölgesinde  Atletizm antrenörlüğü ,hakemlik yaptım.2.Derece Atletizm antrenörüyüm.

1991 -2008 Yılda Manisa Merkez T.K.Koop.Müdürü olarak emekli oldum.

Emekli olduktan sonra Manisa Gençlik spor İl Müdürlüğüne Atletizm Antrenörü olarak  müracaatta bulundum. Valilik oluruyla Stadın arkasında kendi imkanlarımla sporcu yetiştirmeye çalıştım.ancak uygun olmadığı için ve ilgisizlikten  bırakmak zorunda kaldım..

Son zamanlarda ise Tekrar  Diplomamı alıp,Gençlik spor il Müdürlüğüne giderek kendimi tanıtıp,engelci,Yüksekçi Gençler  bulup, Fahri olarak ,ücret almadan Manisa ya derece yaptırmak istiyorum dediğimde,Müdüre hanımın bana aynen söylediğini aktarıyorum.

Bizim size vereceğimiz bir soyunma odası,idman yapacağınız alan,malzeme yok, buna rağmen çalışmak istiyorsanız dilekçe verin değerlendirelim dediler.Bende diplomamın fotokopisini,  dilekçemi sunup,beklemeye başladım.

Şimdi Bu zamana kadar;

 Gençlik spor il Müdürlüğünde olup,bu yoklara çözüm bulamayan yöneticilerini,

Manisamız da Spor akademisi olup ta ,derece çıkarma gayretinde olmayan öğretim görevlilerini,

Milli eğitim Müdürlüğü yapmış bu konuda Gençlik spor il Müdürlüğüyle birlikte çözüm üretemeyen Müdür ve öğretmenlerini Size havale ediyor,  Manisalı adına Hesap sormanızı bekliyoruz.

Sayın Valim,

Bir an önce Manisalı gençlerimize,acilen Atletizm.Alanı,pisti ve malzemelerinin hazırlanıp, cıvıl cıvıl  sağlıklı bir gençlikle Şenlenmesini bekliyoruz.

 Yer ve malzeme sizden Derece başarı bizden olsun.

Sağlıklı bir Manisa için Birlikteliğe Koşalım.

Türk Gençliği, sağlıklı yetişip spor yaparsa, ulusumuzun geleceği güvence atındadır. Atatürk

Ben Türk gençIiğinin spor yaparak güçIü oImasını isterim. Atatürk

Spor bir milletin gençlerinin o ülkeyi ayakta tutmasını sağIar. EfIatun

En büyük zenğinIik sağIıktır. VirgiI

Vücudunuza iyi bakın. Yaşamak zorunda oIduğunuz tek yer orasıdır. Jim Rohn

Sporsuz bir Millet gerilemeye mahkûmdur. Bernard Shaw

 

Bu yazı 2132 defa okunmuştur .

Son Yazılar