Musa Akçay

Musa Akçay


KUDÜS

03 Şubat 2020 - 18:13

Kudüs sen ne yüce bir muhabbetsin sana dokunan eller senin için beklenen nöbetler senin yüceliğindendir.
Kudüs sen bizim ilk Mescid-imizsin, sen bizim ilk Kıblemizsin.
Sen bizim vema erselnake illa rahmeten lil Alemin muhatabı alemlerin Resulü Sevgili Peygamberim Hazreti Muhammed Mustafa'nın Mualla taşının üzerine basarak miraca yükseldiği kutsal bir mekansın.
Sen bizim gönlümüzde imanımız da inancımızda yaşayışımız da daima var olup ebediyen var olacaksın.
Senin için nice Selçuklu Osmanlı Sultanları ve Askerleri Şehit olmuşlardır. Senin için nice canlar sana bir şey olmasın diye canları pahasına korumuşlardır vede koruyacaklardır.
Çünkü sen bize Resulullah'ın emanetisin.
Ey Kudüs seni unutmadık unutmayacağız senin için var olup hep savaşacağız seni yok etmeye çalışanlar bilsinler ki kendi geleceklerini yok etmişlerdir. Bugünlerde biliyorum işgal altında senin Mualla Taşı ızdıraptan minberin mihrabın acı çekmekte köşe taşları yollarımızı beklemektedir. Üzülme onun da zamanı gelecek bir gün yüce Türk Milleti tarihten aldığı emanetini tekrar almak için seni korumak için yanına gelecekler. Bu vakit çok da uzun değildir ne olur bize kızma darılma İslam ümmeti Bizler Allah ve Resulü neden biraz uzak kaldık ancak Allah'ın izniyle ağacın kış uykusunda olduğu gibi Baharda  yeniden tomurcuk olup yeniden çiçek açacağız.
İşte o zaman Görecekler Türk'ün gücünü kudretini çünkü bu yol ak ve İslam yolu Kızıl elmaya giden yol Turan yolu açılmıştır.
Ey Ben İslam'ın diyen Allah ve resulüne inanan Mükmin ve Mümine kardeşim ne olur kendinize geliniz güneşin sabaha aydınlattığı gibi gözlerinizi açınız. Allah ve Resul'ünün emri üzerine yaşayınız kutsal emanetlerimize Elat yollar birleşiniz. Birlik olunuz beraberce hareket ediniz değil ise ne Kudüs kalacak ne de Mekke Medine.
 Gerçi Allahım diyor Ben onları korurum koruyacağım diyor ama Bizler de gayret gösterelim bize bizden başkasının faydası yok ilahi kelimetullah uğruna yaşayan yüce Türk Milleti ve ordusuna güvenin ve bizimle beraber gelin kutsallarımızı yeniden ýeşertelim layık olduğu yerlere getirelim.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum