KOMŞUYA KIZAN AVADANLIK SAHİBİ OLUR
Musa Akçay

Musa Akçay

KOMŞUYA KIZAN AVADANLIK SAHİBİ OLUR

01 Ekim 2018 - 15:22

Komşuya kızan avadanlık sahibi olur .

Cumhuriyet kurulduğundan bugüne bizlere her türlü zarar vermeye çalışan Haçlı zihniyeti Dün Çanakkale'de yapılmadığını  son  17/ 25 aralık ve 15 Temmuz İhtilal girişiminde  bugün dolarla yapmaya çalışıyor.  Ekonomi bir çıkmazın içerisine bizi sokmaya çalışıyorlar .tek gayeleri yüce Türk Milleti'nin son kalesi olan Türkiye Cumhuriyeti'ni bir Irak, bir Suriye yapmaktır.

 Bu oyun oynandı Film bitti ama Türk milleti şu andan itibaren uyandı ve şuurlu bir şekilde döviz kıskacı

 içerisinde kalmadan Kendi Ayakları üzerinde durmanın çabası içerisinde .

Yukarıda bahsettiğimiz komşuya kızan avadanlık sahibi olur atasözündeki olduğu gibi bizde ithal olan birçok ABD mallarının  dövizle ithal ettiğimiz bütün girdilerin ülkemiz tarafından üretilmesi yönünde bir seferberlik yapmalıyız .

15 Temmuz'da bir sözle bütün Türk milletini ayağa kaldıran aynı sesten gelecek olan Çağrı ile olacağına inanıyorum

Örneğin ;Temizlik malzemesi olarak kullanılan tüm ürünler yiyecek ve içecek olarak kullanılan bütün ithal girdilerin üretilmesi için  fabrikalar yapma  seferberliğine acilen girmeliyiz .

Bu fabrikalar ve Entegre tesisler halkımız koydukları sermaye katkıları ile yapılacak olsa hem işsizlik oranı. düşecek hem de ülke ekonomisin de  yerli malı üretimine ivme kazandıracaktır

Ayriyetten biz bu gemide beraberce yaşamak zorundaysak birilerinin bizlerin üzerinden rant yapmasını da müsaade etmememiz lazım .

Yıllar önce hatırlıyorum Konya'da özellikle gurbetçilerin ve Konya halkının ortak olduğu büyük bir Ekmek Fabrikası yapılmıştı, burada esas olan Devletin Bu seferberliğe  kanun ve yönetmeliklerle önünü açarak ,ulusal Medya ile de desteklenmesi gerekmektedir .

1945 yılında Alman ekonomisi üretim ekonomisine geçtikten sonra bugünkü halini almıştır .

Sonuç  yerli malı üretimine ağırlık vereceğiz, halkın birliği ,beraberliği ile üretim hamlesini başlatmış olacağız.

Yüce Rabbim yüce Türk Milletinin birlik ve beraberliğini daim etsin.

Bu mesajımızı gerekli mercilere ulaşmasını sağlayalım Allah yar ve yardımcımız olsun.

Bu yazı 1360 defa okunmuştur .

Son Yazılar