KARMA GÜNDEM
Muharrem Kazer

Muharrem Kazer

Spora Bakış

KARMA GÜNDEM

05 Aralık 2018 - 09:12

DONATIMSPOR-YUNUSEMRE BLD. SPOR DERBİSİ

Süper amatör küme B grubunda zirve açısından önemli maçta Donatımspor ile Yunusemre Bld. spor ile 8 Eylül Stadyumu’nda karşılaştı.

Maçın ilk yarısında tutuk oyun sergileyen ve Mustafa Can ve savunmada Yasin gibi iki önemli eksiği olan Donatımspor maçta duran toptan Hasan’ın kafası ile golü kalesinde gördü ve ilk yarıyı 1-0 mağlup durumda kapattı.

İkinci yarıda çok farklı bir Donatımspor sahada vardı. Oyunu öne yıkan, pas trafiğini iyi yapan ve özellikle rakibin sol tarafını zorlayan Donatımspor gol aramaya başladı. Buna rakip Yunusemre Bld. spor ise fizik üstünlüğü ile karşılık verdi. Nitekim orta sahadaki hava topları ve dönen topları devamlı olarak Yunsemreli oyuncuların kazanması da sıkıntı yaratıyordu.

Maç boyunca hava toplarında başarılı olan ve iyi oyun sergileyen Gustavo  kendisi ve takımı adına belki de maçın en büyük şanssızlığını yaşadı.

69.dakikada sağdan gelişen Donatımspor atağında ceza sahasında Gustavo’ya çarpan topta kazanalım penaltıyı Emre Çakır filelerle buluşturuyor ve skor 1-1 oluyordu.

Bu golden sonra maç boyunca Donatımspor liberosu Burak ve savunmasını zorlayan Yunus emre Bld. spor’un dev kulesi  Hasan ve Emre ile gol aramaya devam etti.

Topun mu ele elin mi topa çarptığı tartışmalı penaltıdan sonra 81.dakikada Hasan skoru ilan ediyordu. Bu skorla da zirvenin yeni sahibi Yunusemre Blds.por oluyordu.

Maçın en anlamlı hareketi ise Donatımspor’u çalıştıran Metin Talkın ile Yunusemre Belediyespor’ da yardımcı antrenörlük yapan Metin Taşkın’ın oğlu Mahmut Taşkın, maç öncesi babasının yanına giderek başarılar dilerken, maç sonunda da yine babasının yanına giderek elini öpmesi idi. Bu güzel hareket sahalarımızda görülen güzel bir kare olarak hafızalarda işleniyordu..

HOŞÇA KALIN.

Bu yazı 375 defa okunmuştur .

Son Yazılar