GRANDMEDICAL MANİSASPOR SEÇİMİNDEN
Muharrem Kazer

Muharrem Kazer

Spora Bakış

GRANDMEDICAL MANİSASPOR SEÇİMİNDEN

13 Haziran 2018 - 10:00

Grandmedical Manisaspor'un merakla beklenen olağan kongresi, Esnaf Kefalet Salonu'nda gerçekleştirildi. Oldukça çekişmeli geçen kongrede 2 oy farkla yeni Başkan Bülent Baygeldi oldu.

4 adaylı başlayan Grandmedical Manisaspor yarışında Baygeldi ve Şahin ittifak yapmış, son anda Ahmet Çavuş’ta da adaylıktan çekilmişti. Oldukça sakin başlayan kongrede katılımın en başta 155 üye olduğu seçimde saat 17.00 ‘a kadar oy kullanıldı. Divan başkanlığını İsmail Aydın'ın yaptığı kongrede 816 üyeden üye 386 üye oy kullandı. Oyların 192'sini alan Bülent Baygeldi kulübün yeni başkanı oldu. Gökay Budak ise 190 oy aldı. Oylamada 4 oy da geçersiz sayıldı. Göreve gelen Bülent Baygeldi Listesi; Bülent Baygeldi, Altan Çakıcı, Yunus Emre Şahin, Servet Bedir, Serkan Özşen, Hasan Ertekin, Murat Emgener, Tevfik Aslaner, Halil Arslan, Mithat Akın, Muhsin Seven, Buğra Görgülü, Mustafa Pekçetin, Nadir Uzbasan, Nurullah Aksöz’den oluştu.

DİKKAT ÇEKENLER

Kongre günü seçim ziyaretleri seçimin rengine ve gidişine de etki eti. MHP ve İYİ Parti Millet Vekili adaylarının yanı sıra İl ve İlçe başkanları damga vurdu. MHP Manisa Millet Vekili Adayı olan Mesut Bayram Laçalar ve MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten ile İYİ Parti Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener’in Manisa ziyareti nedeniyle kongreye son anlarda gelen İYİ Parti 1. Sıra Manisa Milletvekili Adayı Tamer Akkal ile İYİ Parti İl Başkanı Ümit Akdağ Parti Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener’in Manisa ziyareti nedeniyle kongreye son anlarda geldiler. Verdikleri oylarla seçimin rengini belirlediler. BAYGELDİ VE EKİBİNİN İŞİ ZOR, AMA İMKANSIZ DEĞİL

Seçim sürecinin devam ettiği ülkemizde Grandmedical Manisaspor ‘un çok zor koşullarda yönetimine gelen Baygeldi ve ekibinin işi zor, ama imkansız değil. Eskişehir ve Samsun gibi kentlerdeki sinerji Manisamızda da var. Bunu da başarabiliriz. Bu da bu yönetime destek vermek ve elini taşın altına sokmakla olur. Şu an için en önemli sorun, 18 Haziran’a kadar eski futbolculardan Makakula dosyası. Seçim çalışmalarının da olduğu dönemde Makakula olayı kabusumuz olmasıın. İnşallah bu artık baş belası olmuş, sıkıntı biter, bitmeli de. Bu dosyayı Manisa çözer ve çözmeli de. Makukula’dan kaynakla 1.9 milyon civarında borç konusunda anlaşma sağlanamazsa G.M Manisaspor’un FIFA tarafından 3’üncü Lig’e düşürülme ihtimali de var. Bu da en kötüsü.

BAYGELDİ “GÜCÜMÜZ YETTİĞİNCE”

Ellerinde sihirli değnek olmadığını belirten Bülent Baygeldi ‘de aslında haklı. Yaptığı açıklama ile de dik duruşu ve samimiyeti de göstermiş oluyordu: “Çok zengin insanlar değiliz. Tribünlerden gelen insanlarız. Biz Grandmedical Manisaspor taraftarıyız. Elimizde çok büyük paralar olsa zaten hiç düşünmeden karşılıksız bu kulübe veririz. Kimse çok büyük beklentilere girmesin. Çok büyük paralar, transferler beklemesin. Gücümüz yettiğince, elimizden ne geliyorsa Manisaspor için yapacağız. Açıklaması da bunu gösteriyordu.

NE YAPACAĞIZ?

İki ihtimal var. Bu yönetime kent olarak güvenip kentin takımı Grandmedical Manisaspor’a yaşam şansı vereceğiz. Ya da ne olursa olsun, bana ne mantığı. İşte bu olursa koca çınar yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalacaktır. Bunun vebali de ağır olur.

SON SÖZ

Manisalı biri olarak, kentin markasına her türlü katkıyı yapmaya hazır olduğumu ifade etmek isterim. Zor koşullarda bu ağır yük altına giren Bülent Baygeldi ve yönetimine de başarılar diliyorum. Tertemiz ve bembeyaz bir sayfa açılması temennisiyle…

Tüm okuyucularımın da Mübarek Ramazan Bayramı’nı kutlarım.

                                                                                                                              Hoşça kalın.

Bu yazı 686 defa okunmuştur .

Son Yazılar