TOKİ'NİN MANİSA KARNESİ

TOKİ bugüne kadar Manisa’da 47 projeye imza attı. Bu projelerin en dikkat çekenleri arasında bir kısmı tamamlanan Yunuskent/Akgedik’teki 5 bin 500 konutluk proje ile temeli yeni atılan Şehzadeler/Sancaklıbozköy’deki 400 konutluk projesi bulunuyor.

TOKİ'NİN MANİSA KARNESİ
26 Temmuz 2021 - 14:25
TOPLAMDA 10 BİN KONUT, SOSYAL DONATI ALANLARI, OKULLAR,KAMU KURUMLARI,CAMİLER VE TİCARET ALANLARI
TOKİ’NİN MANİSA KARNESİ
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Türkiye genelinde yaptığı projelerle özellikle kamu kurumlarının yenilenmesinde ve dar ve orta gelirli ailelerin ev sahibi olmasında büyük rol oynuyor. TOKİ’nin 1 milyonuncu konut teslimini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilmişti. TOKİ’nin kamu kurumları ve belediyeler iş birliği ile yaptığı konut,sosyal donatı,okul gibi projeleri Manisa’da da devam ediyor. TOKİ bugüne kadar Manisa’da 47 projeye imza attı. Bu projelerin en dikkat çekenleri arasında bir kısmı tamamlanan Yunuskent/Akgedik’teki 5 bin 500 konutluk proje ile temeli yeni atılan Şehzadeler/Sancaklıbozköy’deki 400 konutluk projesi bulunuyor. TOKİ’nin Manisa’nın ilçelerindeki bazı projelerinde de çalışmalar devam ediyor. 47 projenin 16 tanesinde yapım işleri devam ederken 7 projenin ihalesi yapılmış halde. 24 proje ise tamamlanmış durumda. Tamamlanan 24 proje arasında toplamda tamamlanan konut sayısı 4 bin 133 olarak kayıtlara geçti. Devam eden projelerde ise toplamda 3 bin 961 konut bulunuyor. İhalesi yapılanlarda ancak projesi başlamayan projelerde ise 956 konut bulunuyor.Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Türkiye genelinde yaptığı projelerle özellikle kamu kurumlarının yenilenmesinde ve dar ve orta gelirli ailelerin ev sahibi olmasında büyük rol oynuyor. TOKİ’nin 1 milyonuncu konut teslimini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilmişti. TOKİ’nin kamu kurumları ve belediyeler iş birliği ile yaptığı konut,sosyal donatı,okul gibi projeleri Manisa’da da devam ediyor. TOKİ bugüne kadar Manisa’da 47 projeye imza attı. Bu projelerin en dikkat çekenleri arasında bir kısmı tamamlanan Yunuskent/Akgedik’teki 5 bin 500 konutluk proje ile temeli yeni atılan Şehzadeler/Sancaklıbozköy’deki 400 konutluk projesi bulunuyor. TOKİ’nin Manisa’nın ilçelerindeki bazı projelerinde de çalışmalar devam ediyor.
İHALESİ BİTEN 7 PROJE
TOKİ’nin Manisa’daki  projesinde ihaleleri tamamlanan ancak yapımına başlanmayan 7 projesi bulunuyor. Bu projeler arasında Gördes ilçesinde 3 okul, Akhisar ilçesinde 327 konut ve 18 dükkan, Köprübaşı ilçesinde 83 konut Şehzadeler/Sancaklıbozköy mahallesinde 396 konut, 14 dükkan ve 1 camii (temelleri atıldı ), Selendi ilçesinde 3 okul, Salihli ilçesinde 150 konut ve 10 adet ticari yapı ve 1 camii, Akhisar’da yine hükümet konağı projeleri yer alıyor.
16 PROJE YAPIM AŞAMASINDA
Bununla birlikte TOKİ’nin yapımı devam eden ve bitme aşamasında olan  16 projesi bulunuyor. Bunların arasında Kula’daki 208 konut projesinde tamamlanma oranı yüzde 98. Salihli Durasıllı’daki cami ve ticaret merkezinde ise tamamlanma oranı yüzde 99. Soma’daki 301 konut projesinde tamamlanma oranı da yüzde 98 seviyesinde. Yunusemre Akgedik bölgesindeki 2 projedeki toplamda 1500 konutluk projede tamamlanma oranı yüzde 97. Kırkağaç,Gördes ve Demirci ilçelerindeki 690 konutta tamamlanma oranı da yüzde 95 seviyelerinde. Sarıgöl’deki 80 konutluk projede tamamlanma oranı yüzde 90’larda. Bununla birlikte Manisa merkez, Selendi, Akhisar,Kula, Soma ve Yunusemre ilçelerindeki bazı kamu kurumlarının inşaatı,okullar, ticaret alanları ve sosyal donatı alanlarında da yapım işleri devam ediyor.  
TAMAMLANAN PROJELER
Tamamlanan projeler arasında , Manisa Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü Binası ve Mersin Tarsus Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Merkez Müdürlüğü Binası İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İkmal İşi, Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi, Manisa İli Yunusemre İlçesi Akgedik Mahallesi 178, 179 ve 197 Parsellerde Yapılacak Olan 1101 Adet Konut, 39 Adet Ticaret Merkezi ve 1 Adet Cami İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi, Manisa İli Soma İlçesi 300 Yataklı Devlet Hastanesi İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İnşaatı İşi (İkmâl İnşaatı), Manisa İli Merkez İlçesi Celal Bayar Üniversitesi 319 Adet Konut ve 1 Adet Büfe İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi, Manisa İli Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi Binaları İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi, Manisa İli Salihli İlçesi Taytan Beldesi 141 Adet Konut ve Ticaret Merkezi İnşaatı İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İşi, Manisa Kula Engelsiz Yaşam Merkezi, Manisa Merkez Sosyal Hizmetler Ve Çocuk Esirgeme Kurumu İl Müdürlük Binası (İkmâl İnşaatı), Manisa İli Turgutlu İlçesi 2. Mıntıka Mahallesi 282 Adet Konut ve 1 Adet Sosyal Tesis İnşaatları İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İşi, Manisa Demirci 75 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi (İkmâl İnşaatı), Manisa İli Soma İlçesi Turgutalp Belediyesi 102 Adet Konut, 1'er Adet Cami ve Büfe ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İnşaatı İşi, Manisa İli Turgutlu İlçesi 4. Mıntıka Ekşidere Mevkii 1 Adet 32 Derslikli Ticaret Meslek Lisesi İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi, Manisa ili Gördes ilçesi Kurtuluş Mah. 168 Adet Konut, 1'er Adet Cami, Ticaret Merkezi ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İnşaatı İşi (İkmal İnşaatı İhale Tarihi 10 Ocak 2013), Manisa Selimşahlar 144 Konut 1 adet Camii Sosyal Tesis ve Büfe İnşaatı İle Altyapı Ve Çevre Düzenleme İşi, Manisa Merkez 1 Ad. 16 Derslikli Lise, 1 Ad. 300 Kişilik Pansiyon, 1 Ad. Lojman, 1 Ad. Spor Salonu İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşleri, Manisa Merkez Akmescit Mahallesi 48 Adet HAİT İnşaatı Genel, Adaiçi Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İnşaatı İşi, Manisa Turgutlu 300 yataklı Devlet Hastanesi, Manisa Alaşehir 200 Yataklı Devlet Hastane İnşaatı İşi, Manisa Merkez Osmancalı Çamalanı mevkii 1 adet 16 derslikli kız meslek lisesi, Manisa Gördes 5 Eylül Mah. lise-24, Manisa Akhisar 436 Konut (176 Alt gelir) + ilköğretim 24, Cami, Ticaret Merkezi, Manisa Merkez Lise 24, Manisa Köprübaşı İdare Konut Uygulaması, Manisa Merkez 2.Etap (192 Alt Gelir) konut ve Sosyal Donatı (ilköğretim24, 2 ticaret merkezi, kafeterya, cami-şadırvan, tribün), Manisa Horozköy İdare Konut Uygulaması, Manisa Turgutlu +Sosyal Donatı (İlköğretim-24, Ticaret Merkezi)
ÖZEL HABER-ÖZCAN ÖZKAN


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum