Terör örgütleri “HAYIRA “oynuyor

Terör örgütleri “HAYIRA “oynuyor

Ak Partili Bilen, referandumda evet oyu kullanmanın teröre ve terör destekçilerine bir mesaj olacağını ve bu şer ittifaklarına karşı onların sevinçlerini kursakta bırakmak adına Manisalı hemşerilerinden referandumda evet kullanmalarının milletimiz içim hayırlı olacağını söyledi

01 Mart 2017 - 20:16

 

AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, Hür Işık Gazatesi Muhabirine gündeme ilişkin önemli  değerlendirmelerde bulundu. Bilen: “Sayın Cumhurbaşkanımızın ve hükümet üyelerimizin   eskiden bu yana Manisamıza,  Manisalı hemşerilerimizle özel bir  muhabbetleri vardır. Bu muhabbet  adına Sayın Cumhurbaşkanımız, başbakanlarımız, bakanlarımızda  zaman zaman Manisa’ya ziyaretler yapar. Manisalı hemserilerimizle bir araya gelirler. Milli ve manevi değerlerine bağlı hemşerilerimizin  kendilerine yoğun ilgisinden Cumhurbaşkanımız  çok memnun ve Manisa’dan mutlu ayrıldılar. Oradaki ifadelerinde de  Manisa’yı referandum akşamı izleyeceğim. Bu coşkuyu sandıkta da görmek istiyorum dedi” diye konuştu.

“MANİSA’YI MAHCUP ETMEYECEĞİZ”

Ak Partili Bilen:”

 İnşallah bizde Manisa’yı mahcup etmeyeceğiz Manisalı hemşeriler olarak. Bu defa Manisa’da ciddi bir kararlılıkla ve  yoğun bir  evetle inşallah Sayın Cumhurbaşkanımıza onların muhabbetinin karşılıksız olmadığını göstereceğiz.”

“ÇİFT BAŞLILIK ORTADAN KALKMALI”

 Referanduma neden evet denilmeli husususunda önemli  bilgiler veren Bilen şu şekilde konuştu:

“ Evetle, Çift başlılığı  öncelikle nihayete erdireceğiz. Cumhuruyetin kuruluşunda  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile İsmet paşa’nın arasında  hep ihtilaflar olmuştur. Hatta  ikisinin küs ayrıldığı ve rahmetli Atatürk’ün kendisine  küs vefat ettiği yönündede  hatıratlarda bilgiler mevcut. Onun dışında Demirel ile Tansu Çiller arasında Mesut Yılmaz ile  rahmetli Özal arasında  hep bu çift başlılıktan kaynaklanan sıkıntılar yaşanmıştır. Bu sıkıntıları bir daha yaşamamak adına evet  demeliyiz.”

“BİZ MİLLETİN İRADESİ DIŞINDA BİR GÜÇ TANIMIYORUZ”

 Bilen, sözlerini şöyle sürdürdü:“Ciddi krizler üreten bu darbe  anayasası maalesef  1960’tan bugüne hep darbelere zemin hazırlamış,  krizleri ülkemizin gündemine taşımıştır. Böyle bir yapısal sorunda karşımızda duruyor. Bu yapısal sorunun değişmesi lazım.Yani çift başlılık ortadan kaldırılmalı bu gereksiz karmaşa ve kavganın nihayete erdirilmeli diye düşünüyorum.İkinci sebebide  kendi iradesinin üstünde  mevcut anayasada ve  geçmiş anayasalarda da  vesayet odaklarının  vesayetlerinin nihayete erdirilmesi lazım. Biz milletin iradesi dışında bir güç tanımıyoruz. Millet hem meclisi seçecek hem Cumhurbaşkanı hükümetini kendisi seçip kemdisi kuracak. Bu referandumda da inanıyorum ki aziz milletimiz  bu vesayet odaklarını ortadan kaldıracak kararı verecek.Yargıda çift başlılığı sona erdirecek. 28 Şubat  dolayısıylada  ideolojik  yargı yapılanması konusunuda nihayete erdirecek. Yargı elbetteki tarafsız  bağımsız olmalı ancak  yargı aynı zamanda  karar verirken  tarafsızda olmak durumunda. Tarafsızlık ilkesi de getirilecek.Yargıya böyle bir düzenleme getirerek yargıdaki bu eksikliller ortadan kaldırılacak.”

“GENÇLERİMİZDE AİLELERİ DE İNANIYORUM Kİ EVET DİYECEKLERDİR”

Gençlerimize bir hedef gösteriyoruz diyen Ak partili Bilen, Ecdadı  Fatih Sultan Mehmet gibi olabileceğiniz memleket meselelerinde  görev alabileceğiniz  kendisini bu sebeble de  donatması, eğitimini tamamlaması siyaset gündemini ülke gündemine taşıyabilme fırsatı getiriyoruz.Hem gençlerimize hemde gençlerimizi ailelerine böyle bir hedef koyuyoruz.Gençlerin memeleket meselelerinden kayıtsız,  lakayıt davranışınında önüne geçmiş  olacağımızı düşünüyoruz. Bu sebeblede gençlerimizde aileleri de inanıyorum ki evet diyeceklerdir.”

  “ BİLEN’İN MANİSALI HEMŞERİLERİNE MESAJI VAR “

  Bilen,” Manisalı hemşerilerimizden  çok ciddi  güçlü bir destek bekliyoruz. Özellikle sandığa gitmelerini kendilerinden istirham ediyorum. Yapılacak bu referandumun  Türkiye’nin önündeki engelleri kaldıracağını güçlü , hızlı, bir karar alma  mekanizmasını bu referandumda milletimizin önüne koyduğumuz değişikliklerle milletin  ve memleket meselelrini bir an önce  çözülmesi yolunda  daha kararlı daha hızlu adımlar atılabileceğini düşünüyoruz. Teröre ve türkiyenin düşmanlarına bir mesaj olacağını düşünüyoruz. İçerdeki ve dışardaki şer itifaklarına karşı sevinçlerini kursakta bırakmalarını hemşerilerimizden bekliyoruz. Dikkat edilirse  Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızda söyledi. Mecliste kaçla geçerse geçsin  bunu milletin önüne götüreceğimizi nihai kararı milletimizin vermesini arzuladığımızı söyledik. Yeterli çoğunluk 367’yi bulsa dahi  Milletimizin önüne bu kararı  getireceğimizi ifade etmiştik. Bundan muradımız şuydu biz birilerinin önüne bir dayatmada bulunmuyoruz. Meclisteki çoğunlukla bu işi çözme arzusunda  değiliz. Milletimiz ne karar verirse versin  evet de derse başımızın tacı olacağını hayırda derse  buna saygı göstereceğimizi boynumuzun kıldan ince olduğunu ifade ettik” dedi.

 “TERÖR ÖRGÜTLERİNİN HEPSİ HAYIR OYUNU BEKLİYOR”

 

Ak Partili Bilen,

 

” Özellikle Ana muhalefetin nasıl bir tavır sergilediğini yönetecilerinin nasıl bir pozisyon aldıklarını Milletimizin gördüğünü düşünüyoruz. Hayır diyenlere asla  bir şeyle itham etmek istemiyoruz. Ama hayır diyecek  hemşerilerimize şunu söylemek istiyorum. Karşı tarafta duran illegal örgütlere bir baksınlar ne kadar illegal örgüt varsa , FETÖ terör örgütü  başta olmak üzere ayrılıkçı bölücü PKK ,PKK’nın diğer yan türevleri olmak üzere  DEAŞ-KPC , herkes bu kampanya da  hayıra oynuyor. Bunların  FETÖ tarafından izlendiğini hemşerilerimiz tarafından da  gözlemlendiğini düşünüyorum. Bunları mutlu edecek  bir davranış sergilemeyeceğini umut ediyorum. Saf duygularla hayır diyecek hemşerilerimize  diyecek bir sözümüz yok. Ama bu terörö örgütlerinin  ilintili olduğu yabancı istihpahrat örgütlerininde  bu kampanya da  el altından hayırcı oldukları ve hayırı destekledikleri de görülüyor. Buna da milletimiz ve hemşerilerimiz şahit oluyor” dedi.

 

 

“MİLLETİMİZ VE HEMŞERİLERİMİZ BU OYUNU BOZACAK”

 

Ak Partili Bilen sözlerini şöyle tamamladı:

 

“İnanıyorum ki bu defa aziz milletimiz ve hemşerilerimiz bu oyunu bozacak. Yedi düvelle iş birliği içerisinde olan  bu şer odaklarını sevindirmeyecek.  15 Temmuzları, 28 Şubatları, 1960, 1980 darbelerini vatandaşımız unutmadı. Bütün bu sıkıntıları gidermek adınada olsa  bu sefer  evet diyecek. Evet demesinin bir sebebi de şu olmalıdır. Hükümeti de kendisi kuracaktır. Bu referandumun Cumhurbaşkanlığı Hükümet  Sistemini tartışılıyor olması bile  vatandaşı daha uzlaşmacı bir yola ittiğine şahit oluyoruz. Geçmişte baş örtüsünü bir rejim haline  getirip  bunu sık sık ifade edenler bile  bakın  lise öğrencisi kızımıza yapılan  saldırıyı sayın Kılıçdaroğlu bile  kayıtsız kalmamış. Kızımızın kendisini ve ailesini evinde ziyaret etmiştir. Eminim ki  bu getirdiğimiz referandumun olumlu sonuçlarıdır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminde   artık taraflar  daha ideolojik kalıplar içerisinde  hareket etmeyecektir.”

 

Bu haber 1662 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Kayda, hemşehri derneklerini ağırladı
Başkan Kayda, hemşehri derneklerini ağırladı
Dünyada azalıyor, Türkiye’de artıyor
Dünyada azalıyor, Türkiye’de artıyor