'Tedaviye girdi yazar çıktı'

19 yaşındaki lise son sınıf öğrencisi Büşra Gül Çelik 5 aylık tedavi sürecinde ‘Hayat Melodisi’ adlı kitap yazdı. Hem hayaline kavuştu hem kitaplarını satarak hastane masraflarını karşıladı.

'Tedaviye girdi yazar çıktı'
16 Temmuz 2018 - 15:55 - Güncelleme: 16 Temmuz 2018 - 17:00

Manisa’da hastanede ‘Hayat Melodisi’ adında kitap yazdı. Kitabı sattı, hastane ve ilaç giderlerini karşıladı. Akhisar’da yaşayan lise son sınıf öğrencisi yüzde 62 bedensel engelli ve epilepsi sara hastası 19 yaşındaki Büşra Gül Çelik, hastanede tedavi esnasında yattığı 5 aylık sürede kitap yazdı. Hem hayaline kavuştu hem kitaplarını satarak hastane masraflarını karşıladı.

Kitap okumasını çok seven ve kitap yazma hayali kuran Büşra Gül Çelik, hayaline kavuştu. 3 defa ayağından ameliyat olan Çelik, son ameliyatında hastanede 5 ay yattı. Beş aylık sürede cep telefonun not bölümüne yazarak ve zaman zaman bilgisayarı da kullanarak 5 ay sonunda kitabı tamamladı. Kendisi kitap sayesinde hastane sürecini iyi geçirdiğini kendisine kitabın psikolojik destek sağladığı ve kitapları satarak maddi kazanç elde ettiğini, hastane ve ilaç masraflarının tamamını bu gelirden karşıladığı vurguladı.

“YAPAMAZSIN DEDİLER BEN KİTABIMI ÇIKARDIM“     

Küçüklüğünden beri kitap okumayı sevdiğini ve yazma konusunda heves ettiğini ancak imkanı olmadığı için kitap çıkaramadığını kaydeden Büşra Gül Çelik, “Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesinde 3 defa ameliyat oldum. 3. ameliyatımda oturduğum yerde kendi telefonumda not bölümüne yazardım. Daha sonra ablama verirdim ablam toparlardı onları. O şekilde yazdım ve bir kitap oluşturdum. Hastanede sürekli yazardım bu yazdıklarım sayesinde hem hayalime kavuştum kitap çıkardım hem de 5 aylık bir iyileşme sürecini nasıl geçtiğini anlamadım. Zor geçmedi yazarak çok güzel geçirdim süreci. Kitabımın bana psikolojik desteğin yanı sıra maddi açıdan da desteği oldu söyle ben kitabım satıldıktan sonra sattım ve o yaptığım satışlarla hastane masrafımı karşıladım. Kendi ilaç paralarımı karşıladım. Biraz daha beni hem maddi açıdan hem manevi acıdan psikolojik acıdan ayakta durmamı sağladı. Engelli olmamdan dolayı yapamazsın diyenler oldu kitap çıkarmamdan dolayı ama ben kitabımı çıkardım. Engelli olmam kitap çıkarmama engel olamadı” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum