ŞİİRİN GÖLGESİNDE TÜRKÜLER

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, gençlerin akademik, sosyal-kültürel, milli ve manevi gelişimleri için de her türlü imkân ve fırsatı seferber ediyor.

ŞİİRİN GÖLGESİNDE TÜRKÜLER
01 Mart 2017 - 20:39

 

 

 

 

 Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Manisa İl Müdürlüğü tarafından Çınaraltı Gençlik Söyleşileri kapsamında “Şiirin Gölgesinde Türküler’ Programı düzenlendi. “Şiirin Gölgesinde Türküler” kapsamında Talha Bora Öge gençlerle bir araya geldi.  Programa Manisa Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Yusuf Kahraman, KYK Manisa İl Müdürü Kemal Koçkaya, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Önal, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, vatandaşlar ve gençler katıldı.

 

“TÜRKÜLERİMİZ BİZİM EN ÖNEMLİ KÜLTÜRLERİMİZDEN BİRİDİR”

 

Geçmiş dönemlerde çok önemli medeniyetler kurduklarını kaydeden KYK Manisa İl Müdürü Kemal Koçkaya,  her dönemde bir medeniyetin doğduğunu ifade etti.  Kültürlerin milletlere ait olduğunu belirten Koçkaya, “Türkülerimiz bizim en önemli kültürlerimizden biridir. Türkülerimiz bazı dönemlerde büyük sıkıntılar, türkü söylenmeye izin verilmedi. Ama her şeye rağmen türkülerimizi buraya kadar getirdik” dedi.  On yıllar boyunca sevilerek söylenen, milletimizin diline pelesenk olmuş türkülerin hikâyelerinin müzikal bir tarzda ele alındığı, gençlerimizi şiirle, türküyle buluşturmayı amaçlayan  “Şiirin Gölgesinde Türküler” programını Radyo Sunucusu, Sanatçı Yazar Talha Bora Öge ve ekibinin şiir dinletisi ve türkü sunumu ile devam etti. Televizyon ve Radyo programları yapan Talha Bora Öge’nin şiir dinletisi ve türkülerle bezenmiş programını gençler ilgi ile takip etti. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum