SEMİH HOCADAN CHP GENEL MERKEZİNE İSYAN

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, CHP genel merkezini sert sözlerle eleştirdi. Seçimlerde üyelerin dikkate alınmadığını söyleyen Balaban,"Bizim kaderimiz bir kişinin iki dudağı arasında olamaz hatta genel merkezin iki dudağı arasında olamaz. Siz üyelere her şeyi yaptıracaksınız, üyeler çalışacak para harcayacak milletvekili belirlemelerinde üyelere sen dur sen anlamazsın,diyeceksiniz ki senin konuşma hakkın yok. Böyle bir dünya yok."ifadelerini kullandı.

SEMİH HOCADAN CHP GENEL MERKEZİNE İSYAN
27 Ocak 2020 - 14:00

Manisa'nın en büyük ilçesi Yunusemre'nin CHP ilçe kongresi öncesi söz alan CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, genel merkezin aday belirleme süreçlerindeki tutumunu eleştirdi. Balaban, partide tek kişinin iki dudağı arasından çıkan kararlara tepki göstererek,"En önemlisi bizim siyaset anlayışımızda tek adama değil ortak akla dayalı siyaseti egemen kılmak temel düşüncemizdir.Bizim siyaset anlayışımızda emek en yüce değerdir. Partinin üyelerinin söz sahibi olması gerekir. Eğer buradaki arkadaşlarımızın geleceğini tek bir kişi belirleyecekse biz buna hayır deriz. Buradaki emekçilerin geleceğini üyeler belirlemelidir. Bizim kaderimiz bir kişinin iki dudağı arasında olamaz hatta genel merkezin iki dudağı arasında olamaz. Siz üyelere her şeyi yaptıracaksınız, üyeler çalışacak para harcayacak milletvekili belirlemelerinde üyelere sen dur sen anlamazsın,diyeceksiniz ki senin konuşma hakkın yok. Böyle bir dünya yok. Sözün yetkinin ve kararın üyelerde olduğu bir yapı istiyoruz. Ali, Veli, Ayşe, milletvekili olsun değil hak eden o olsun istiyoruz. Üyenin söz ve yetki sahibi olmadığı kararda esemesinin okunmadığı bir parti sosyal demokrat bir parti değildir olamaz. Biz ön seçim talebimizi genel merkeze ilettik bu talebimiz de reddedildi. Belgeleri burada. Hepsi burada."ifadelerini kullandı.
 
NE KADAR GÜÇLÜYMÜŞ BU İYİ PARTİ
Yunusemre belediye başkanlığı seçimlerinde il yönetiminin Yunusemre'ye sahip çıkmadığı eleştirileri de kabul etmeyen Balaban,"Bülent başkan burada, Serdar başkan burada. Yunusemre'ye hepimiz sahip çıktık. Yunusemre'nin CHP'de olmasına gücümüz yetmedi. Siyasette hiçbir şey gizli kalmaz. Günü geldiğinde yüzünüze tokat gibi vururlar. Yunusemre'nin CHP'de olması için genel başkan yardımcıları ile yaptığım görüşmelere şahit olanlar vardır. Yazdığım raporlar ortadadır. Arşivde duruyor. Yunusemre aleyhine bir cümle yazdıysam ben bugün istifa ederim.Neymiş il yönetimi Manisa'yı İYİ Parti'ye bıraktırmış. Ne kadar güçlüymüş bu İYİ Parti. Balıkesir'i hatırlayın. Oradaki aday 200 milyar para harcadı. Genel merkez adaylıktan çekti. Yapacak bir şey yok. Özgür Özel de sahip çıkmıştır ben de sahip çıktım."dedi.
HUSUMETİMİZ YOK SİYASET ANLAYIŞIMIZ FARKLI
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile ilgili olarak da konuşan Balaban,"Bizim Grup Başkanvekilimiz  Özgür Özel ile bir husumetimiz yok. O da saygın bir siyasetçidir biz de il yönetiminde görevimizi yapıyoruz. Kendisini takdir ediyoruz. Aleyhinde konuşmamız olmamıştır. Bazı noktalarda siyaset anlayışımız farklıdır. birbirimize saygı duyarız. Kimse buradan hikaye çıkartmaya çıkmasın. Hikayelere yer yok, gerçeklere bakalım."dedi.
ÖZCAN ÖZKAN
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum