Salihli'de sanat günleri

29 Ekim 2017 tarihinde basın açıklamasıyla kuruluşunu açıklayan Salihli-Sardes Kültür Sanat Merkezi; Salihli’de yaşayan ve tiyatro, sinema, resim, müzik, edebiyat, gibi farklı sanat dallarıyla temasta olan, Sanatsal, kültürel proje ve etkinlikler üretebilen, turizm, halk oyunları, el sanatları, bilim, felsefe, psikoloji vb. sosyal sorumluluk projeleri gibi alanlarla diyalog, destek ve birliktelikler kuran birçok değerli insanın bir araya gelmesini sağlamak ve etkileşim kurmak için bir oluşum ger

Salihli'de sanat günleri
02 Ocak 2018 - 18:21

Projeler bir bir hayata geçiyor:

Rasim Aşın Tiyatro Evinde gerçekleşen 1. Pazar Sohbetlerine, Şair Sayın Yusuf Çağlar Bey’in “Şiir Nedir? Şair Ne Yazar?” söyleşisiyle başlayan Salihli-Sardes Kültür Sanat Merkezi bir yandan da Artemis Kültür Sanat Dergisi ve Sardes Kültür Sanat Dergilerini e-dergi olarak çıkarmaya başlamıştı. Dergiler hakkında birçok kesimden olumlu dönütler alan S. Sardes Sanat Merkezi ara vermeden ikinci haftada da Pazar Sohbetlerini sürdürmeye devam etti. Pazar sohbetleri vazgeçilmez oldu: Martı Danışmanlık Merkezinde gerçekleştirilen 2. Pazar Sohbetlerinin konuşmacısı olan Şair ve Yazar olan Sayın lim Yavuz Bey “Yazmanın Terapötik Etkisi” hakkında çok önemli bilgiler vererek anlattıklarıyla bütün dinleyicileri etkiledi. Rasim Aşın Tiyatro Evinde gerçekleşen 3. Pazar Sohbetlerinin konuşmacısı olan Salihli Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı-Tarihçi Sayın Mehmet Şahin “Salihli’de Turizm ve Gelişimi” hakkında çok önemli bilgiler verdi. Turizm konusunun “Farkındalık” konusuyla ileriye gideceğini söyleyen Tarihçi Mehmet Şahin Dionysos Tiyatro şenlikleri Salihli Motor festivallerinin bölgeye adeta serum verdiğini belirtti. 4. Pazar Sohbetlerinin konuşmacısı olan Sayın Yusuf Çağlar Bey Modern Sanatın İzleri hakkında önemli bilgileri sunarken resimden müziğe şiirden mimariye kadar her alandaki modernleşme izlerini örneklerle anlattı. 5. Pazar Sohbetlerinin konuşmacısı olan Sayın Hüseyin Karcı Bey “Hobiden Sanata” adlı sunumuyla 5 yıllık maket çalışmalarını anlattı. Yaptığı özel maketlerle misafirleri adeta büyüledi.

 

           “Sardes Sanat Merkezi Üyeleri Salihli Sanat Günlerine Hazır”

 

Sardes Sanat Merkezi Üyeleri18-21 Ocak Salihli Sanat Günlerine Hazır.  Sardes Sanat Merkezi’nin bir yandan Pazar Sohbetlerini yaparken bir yandan da Salihli Sanat Günleri hazırlığını sürdürdüğünü belirten Yönetim Kurulu Üyesi ve Salihli Turizm Derneği Başkanı Mehmet Şahin,”Salihli Sanat Günlerinde Salihli halkına adeta sanat şöleni sunacak olan Sardes Sanat Merkezi gerekli kurumlara resmi ziyaretlerde bulundu. Daha kurulduğu günden itibaren kalbi sanat ve Salihli için çarpan birçok sanatsever sürekli çalıştı. Resmi izinlerin alınmasıyla hemen afiş ve broşür tasarımı da tamamlanarak basıma gönderildi. Salihli-Sardes Sanat Topluluğu üyelerinin girişimleriyle bu sanat günlerinde çok farklı ve çok renkli sanatsal ve sosyal etkinlikler gerçekleşecek. Resim sergilerinden, fotoğraf ve tiyatro atölyelerine, turistik gezilerden tarihi konferanslara ve konserlere kadar her şey 18-21 Ocak Salihli Sanat Günlerinde değerli Salihli halkını bekliyor olacak. Kültür ve Sanatın beşiği Salihli’mize Bol sanatlı ve bol etkinlikli günler geçirmeyi dileriz” dedi.

Süleyman Arasan

YORUMLAR

  • 0 Yorum