Salihli CHP'de Kocabıyık güven tazeledi

Salihli Cumhuriyet Halk Partisi ilçe örgütünün olağan genel kurul toplantısı Dostlar Düğün Salonunda yapıldı. 392 delegenin oy kullandığı seçimde mavi listeden aday olan Mehmet Şanver ve ekibi 191 oy, beyaz listeden aday olan mevcut başkan İsmet Kocabıyık 200 oy aldı. 1 oyun geçersiz sayıldığı seçimde İsmet Kocabıyık ve ekibi tekrar seçilerek güven tazelemiş oldu.

Salihli CHP'de Kocabıyık güven tazeledi
10 Aralık 2017 - 15:43

Salihli Cumhuriyet Halk Partisi ilçe örgütünün olağan genel kurul toplantısı  yapıldı.Dostlar Düğün Salonunda yapılan ve Divan kuruluna Mesut Ceylan, Hasan Ören ve Mustafa Hoşafçı’nın seçildiği kongre de iki aday yarıştı. İki adayın yarıştığı kongre de yıllardır partide emeği geçen partililere plaket verilirken son dönem de yönetim de yer almış parti adına hizmet vermiş partililere teşekkür belgesi verildi.

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan kongreye Cumhuriyet Halk Partililerin yanında, CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu, Manisa İl Başkanı Halil Tokul ve yönetimi, çevre ilçelerin CHP teşkilatlarından başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile oda ve dernek başkanları katıldı.

2015 ile 2016 ve 2016 ile 2017 dönem çalışmaları raporu ve hesap raporu partililere okunup, ibra edilmesi ve gündem maddelerinin icrasından sonra ilçe başkanlığı, yönetim kurulu ve ile gidecek delegelerin seçimi yapıldı.

Kongrede konuşmasını gerçekleştiren CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu; “Oylama bittiği anda mavi de beyaz da bir kenarda kalacak altı ok harekete geçecek. Mavi de bizim beyaz da bizim. Rengi ne olursa olsun hepimizin rengi şanlı altı oklu bayraktır. Manisa ve ilçelerinde belediye ye en yakın olan ilçelerden bir tanesiyiz. İnşallah 2019’da ya da erken yapılacak bir yerel seçimde Salihli Belediyesini alacağız ” dedi.

Yerel Seçimlerde  Belediyeyi mutlaka kazanacağız”

Mavi listeden başkanlığa aday olan ve Cumhuriyet Halk Partisini en yüksek seviyeye çıkaracaklarını, Salihli’de Belediyeyi alacaklarını ifade eden Mehmet Şanver; “Ülkemizi yönettiğini iddia edenler yalanla dolanla umut dağıtmaktadır.  İlçemizde şubesi bulunan, oda, dernek ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapmak ve bu işbirliği sonucunda ilçemizdeki “demokratik ortamın” istenen düzeye çıkarılmasına katkı verebilmek, 2019 yılında ülkemizde yapılması düşünülen Belediye Başkanlığı seçimin de Belediyeyi mutlaka kazanacağız” dedi.

“Salihli’de Cumhuriyet Halk Partisi adına esen bu güzel rüzgârı devam ettireceğiz”

Kongreye Beyaz listeden aday olarak giren ve başkanlığı sürece Cumhuriyet Halk Partisinin oylarının hep artığını belirten mevcut Teşkilat Başkanı İsmet Kocabıyık;  “Cumhuriyet Halk Partisinde özellikle Salihli gibi güzide bir şehirde ilçe başkanı olmak büyük sorumluluk ve özveri ister. Ekibimle beraber bugüne kadar taşın altına elimizi koymaktan asla kaçmadık. Sizlerle beraber Manisa’nın en çok oylarını alan partimin ilçe başkanı olmak benim için büyük gurur kaynağıdır. Asla boş vaatlerin yönetimi olmadık.  Herkesin fikirleri bizim için değerlidir. Ötekileştirmeyen sen sucu, ben bucu demeyen bir anlayışa sahibiz. Başkanlığım döneminde her zaman biz ve partimiz vardır. Oluşturduğumuz bu güzel atmosferle hedefimiz Salihli Belediyesidir. Salihli’de Cumhuriyet Halk Partisi adına esen bu güzel rüzgârı devam ettireceğiz” dedi.

 

Delegelerin oyları ile yeniden göreve getirilen İsmet Koca bıyık başkanlığında oluşan Yönetim Kurulunda; Hasan Yalabık, Ahmet Tekin, Doğan Aksoy, Serkan Alkan, Taha Gür, Necati Apak, Ünal Koku, Gülay Turan, Mehmet Ateş, Melek Ergül, Yurtbay Koçak, Sibel Yalvaç, Ayşegül Çobanoğlu, Burak Kultaş, Cansu Uysal, Ziya Durasıllı, Hüseyin Güzeldere, Olgun Özbudak, Özge Evren Sakarya, Buse Gülfidan, Şerif Temurtaş, Veli Efe, Gülver Fatma İlhan ve Zeki Şentürk yer aldı.

Süleyman Arasan

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum