Şair Sevil Türedi Dur , ‘Acımtırak ’ ismini verdiği ilk...

Şair Sevil Türedi Dur , ‘Acımtırak ’ ismini verdiği ilk şiir kitabını okurlarıyla buluşturdu

Salihli’de yaşamını sürdüren şair Sevil Türedi Dur , ‘Acımtırak ’ ismini verdiği ilk şiir kitabını Kipa alışveriş merkezi’nde düzenlenen söyleyişi ve imza gününde okurlarıyla buluşturdu.

05 Temmuz 2017 - 20:07

Şair Sevil Türedi Dur kitabı ve şiirleri ile ilgili; ”Her şiirin hikâyesi vardır. Bende hikâyeleri şiirlere döküyorum böylece daha güzel anlamlar kaplıyor” dedi.

Salihli’de yaşamını sürdüren şair Sevil Türedi Dur , ‘Acımtırak ’ ismini verdiği ilk şiir kitabını okurlarıyla buluşturdu. Kipa alışveriş merkezi’nde düzenlenen söyleyişi ve imza gününe Türkiye Karate Federasyonu Manisa İl Temsilcisi ve Milli Takım Antrenörü Bilal Gültekin, Salihli Sanat Dostları Başkanı Ahmet Otman sanatseverler ve davetliler katıldı.

        “Kitabın sunumunu yaptığım gün doğum günüme denk gelmesi beni çok mutlu etti”

Kipa alışveriş merkezi’nde düzenlenen Söyleyişi ve imza gününde ilk şiir kitabını okurlarıyla buluşturmanın heyecanı içersinde olduğunu belirten Şair Sevil Türedi Dur,; ”ben ne kadar acemiyim ki Ümit Yaşar’ın, Orhan Veli’nin, Nazım Hikmet’in, Özdemir Asaf’ın, Can Yücel’in ve daha ismini sayamadığım nicelerinin Mevlana’nın, Yunus Emre’nin aşık Veysel’in bir garip çırağıyım affınıza. Her şiirin hikâyesi vardır. Bende hikâyeleri şiirlere döküyorum böylece daha güzel anlamlar kaplıyor.Kitabın sunumunu yaptığım gün doğum günüme denk gelmesi beni çok mutlu etti. Elbetteki katılımın daha fazla olması benim hayalimdi ama olsun ben hayal etmekten hiç bir zaman vazgeçmedim uslanmaz bir hayalperestim. Salihli gönül dostlarının ve ay yayınları sahibi değerli hocam Gündüz Aydın’ın beni yalnız bırakmamış olması beni bu yolda yürümek için yüreklendirdi bütün Salihli halkına sevgi ve saygılarımla ” dedi.

Süleyman Arasan

2491856.jpg
5899000.jpg
Bu haber 2713 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Kayda, hemşehri derneklerini ağırladı
Başkan Kayda, hemşehri derneklerini ağırladı
Dünyada azalıyor, Türkiye’de artıyor
Dünyada azalıyor, Türkiye’de artıyor