PEMBE DÜŞLER VE EMEĞİN SULTANLARI HÜNERLERİNİ SERGİLİYOR

PEMBE DÜŞLER VE EMEĞİN SULTANLARI HÜNERLERİNİ SERGİLİYOR

Kendilerine ‘Pembe Düşler ve Emeğin Sultanları’ adını veren Kurs öğretmeni Berkan Köleoğlu ve öğrencileri, ahşap boyama ile yaptıkları birbirinden güzel eserleri, Kültür Merkezinde sergiliyor. Halk Eğitim Merkezlerinde yapılan bu çalışmalar, hem vatandaşlara hobi oluyor hem de onların bütçesine katkı sağlıyor.

19 Nisan 2017 - 18:57 - Güncelleme: 19 Nisan 2017 - 19:31

Yunusemre Halk Eğitim Merkezi’nde El Sanatları öğretmenliği yapan Berkan Köleoğlu ve öğrencileri harika çalışmalarıyla dikkati çekiyor. 2,5 ay süren kurslarda kursiyerler, ahşap boyama ile 50 yıllık sandıkları, kiremitleri, hasır şapkaları ve sayamadığımız bir çok ürünü geri dönüşüme kazandırarak harika çalışma çıkarttılar. Bu sergiyi kaçırmak istemeyen vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi’ne giderek yapılan çalışmaları görebilirler.

AHŞAP BOYAMAYA İLGİ BÜYÜK

 Halk Eğitim Merkezinde bu yıl ahşap boyama kursu vermeye başladığını söyleyen Köleoğlu, “Sabahçı ve öğleci olmak üzere iki grup öğrencilerim var. Halk  Eğitim Merkezimizde bir çok çeşitli kurslarımız var.  En çok yoğunluk ahşap boyamaya oluyor. Çünkü eskiyi de yeniliyoruz. Atılacak mobilyaları atmıyoruz onları tekrar geri dönüşüm halinde  yenileyip kullanıyoruz. Ayrıca öğrencilerim hem  bu işi hobi olarak hem de  aile bireylerine katkıda bulunmak  amacıyla yapıyorlar. Zevk alarak çalışıyoruz. Kursumuz çok güzel herkesi bekliyoruz” dedi.

AKLA GELMEYECEK ÜRÜNLERİ GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRDILAR

Kurstaki yaptıkları çalışmalara da değinen Köleoğlu şöyle konuştu:

“Tuval üzerine tül çalışmasıyla tablo yaptık. Ahşap sehpalar,  eski çinko çaydanlıkları,  eski zigon sehpaları beyaza boyadık.  Hasır şapkamız, dikiş makinamız var. Dikiş makinamızı okulumuza hediye amaçlı yaptık şu an kullanılır durumda. Damacılığımız, gazeteliğimiz, Şemsiyeliğimiz var. Kiremitleri yeniledik onları tablo haline getirdik.  Cam tuğlamızı öğrencimle birlikte planyarak lamba haline getirdik. Süs eşyaları, poşetlik, 50 yıllık sandığımızı yeniledik. Dolap kapagındaki camı ayna haline getirdik ayna sipreğiyle. Birbirinden farklı fikirlerle çalışmalar yaptık.”

AİLELERE MADDİ DESTEK OLUYOR

 Hem süs hem de kullanım amaçlı  çok güzel ürünlerimiz var diyen Köleoğlu, kursiyerlerin, kurs sayesinde  ailelerine maddi destek sağladığı için çok mutlu olduğunu söyledi. Köleoğlu,

 “Öğrencilerim maddi  katkıda bulundukları için  ailelerine ben de çok mutluyum. Onlarla gurur duyuyorum.  Hepsine benimle oldukları için telekkür ediyorum” dedi.

“SERGİDE YER ALDIĞIM İÇİN  BEN ÇOK MUTLUYUM” 

 Yunusemre Halk eğitim Merkezi öğrencilerinden Sibel Gökçen de “Hocamızın hünerli elleri olmasaydı böyle güzel çalışmalar yapamazdık.  Berkan Köleoğlu gibi Gazi Üniversitesi’nden mezun olupta onun bilgilerinden yararlandığımız için, onunla bir yolda yürüdüğümüz için,  bu sergide yer aldığım için  ben çok onurlu gururlu  ve mutluyum.” diye konuştu.

Ahşap boyama kursuna başvurmak isteyen vatandaşlar, 1 Eylül’de kursa başvuru yapabilecek.

 

Bu haber 2178 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Kayda, hemşehri derneklerini ağırladı
Başkan Kayda, hemşehri derneklerini ağırladı
Ahıra yıldırım düştü, 10 küçükbaş hayvan telef oldu
Ahıra yıldırım düştü, 10 küçükbaş hayvan telef oldu