PEKER MAHALLESİ MUHTARLIĞI AŞURE HAYRI YAPTI

Peker Mahallesi Muhtarlığı tarafından Muharrem ayı nedeni Okan Divrik Parkı’ndaki Muhtarlık Binası önünde aşure ikramı vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

PEKER MAHALLESİ MUHTARLIĞI AŞURE HAYRI YAPTI
04 Ekim 2018 - 16:39

Peker Mahallesi Muhtarlığı tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Okan Divrik Parkı’ndaki Muhtarlık Binası önünde aşure ikramında bulunuldu.


Aşure hayrına Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Songüler, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, İlçe başkan yardımcısı Mustafa Çimbil, Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlar Dairesi Başkanı Ersoy Arslan Kadın Kolları Başkanı Tülay Şentürk, , belediye meclis üyeleri Ali Özyiğit, Şehzadeler Chp ilçe Zerrin İşnel teşkilatı, misafirler ve mahalle sakinleri katıldı. 

Muharrem ayının birlik ve beraberliğin en önemli göstergelerinden biri olduğu ifade eden Muhtar Saffet Taşkıncan ,“Tüm İslam Aleminin Muharrem ayını tebrik ediyorum. Muharrem ayı nedeni ile ilk kez mahallemizde aşure hayrı yapıyoruz. Muharrem ayında aşure birliğin, beraberliğin, bereketin ve paylaşmanın bir sembolüdür. İçerisinde farklı nebatat olmasına rağmen, bu farklılıklar inanç ve sevgiyle bir araya gelince nasıl güzel bir tat olduğunun bir göstergesidir. Bu vesile ile Muharrem aynının birlik ve beraberliğimize ve yeryüzünde akan kan ve gözyaşının dinmesine vesile olmasını cenabı haktan niyaz ediyorum. Bugün bu hayrımıza katılan tüm vatandaşlarımıza mahallem ve şahsım adına teşekkür ediyor, İslam Aleminin Muharrem ayını tebrik ediyorum. Batman’da şehit düşen askerlerimize Yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına sabı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.” dedi.

Muhtar Saffet Taşkıncan Ve Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Songüler ile kazanın başına geçerek, vatandaşlara aşure ikramında bulundu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum