PAZARIN YERİ BİR BAŞKA

Manisa’da yarım asırlık tarihi ile köklü bir geçmişi olan Karaköy Pazarı, koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılmıştı. Yaklaşık 3 aydır kapalı olan pazar, Haziran ayında başlayan normalleşme süreci ardından da açılmayınca pazarcıların ve halkın tepkisine neden olmuştu. Karaköy ve çevre mahalledeki vatandaşlar için büyük önem taşıyan Pazar, Manisa Meyve-Sebze ve Umum Pazarcılar Esnaf Odası, pazarcı esnafı ve vatandaşların yoğun talebi sonucu hizmete açıldı.

PAZARIN YERİ BİR BAŞKA
13 Temmuz 2020 - 18:04

Yaklaşık 3 ay sonra bugün ilk defa kurulan Karaköy Pazarı’na vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.  Pazarcı esnafının uzun süredir bugünü beklediğini söyleyen Manisa Meyve-Sebze ve Umum Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Halim Şener, “Esnafımız 3 ay boyunca tezgah açmadı. Biz çoluk çocuğumuzu buradan geçindiriyoruz, faturalarımızı, çeklerimizi buradan kazandığımız paralarla ödüyoruz. Başka geçim kaynağımız yok, maaşımız yok.  Burada halkımıza en iyi hizmet vermek zorundayız. Esnafımız çok zor günler geçirmesine rağmen yetkililere hiçbir zaman zorluk çıkarmadı. Sabırla bu sürecin geçmesi için beklediler.” dedi.
Sabahın 6’sında Karaköy Pazarı’na gelerek pazarcılarla birlikte tezgah açma heyecanına ortak olduğunu kaydeden Şener, pazarın açıldığını gören vatandaşların çok mutlu olduklarını söyledi. Vatandaşların hijyen kurallarına uygun şekilde alışveriş yaptığını ifade eden Şener, “Marketlerle, alışveriş merkezleriyle rekabet içerisinde hizmet vermek zorundayız.  Manisa’mız üretim bölgemiz biliyorsunuz. Manisa’da satılan ürünlerin yüzde 60’ı Manisa bölgesinde yetişen ve günlük taze olarak vatandaşlara sunulan ürünler. Marketlerde 3 TL olan ürün pazarda 1 TL. Burada biz hiç kimseyi kötülemiyoruz ama pazarın yerini hiçbir şey tutamaz.  Ben bu konuda Pazar yerimize gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı halkımıza teşekkür ediyorum. Karaköy halkımıza da pazarın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Pazarcı esnafımıza da hayırlı işler, güzel, hayırlı işler nasip olsun” şeklinde konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum