OSB Atıksu Arıtma Tesisi

Kayda,”Salihli’de Organize Sanayi Bölgesi olarak suya ikinci bir hayat şansı veriyoruz”

OSB Atıksu Arıtma Tesisi
25 Ağustos 2017 - 19:41

Kayda,”Salihli’de Organize Sanayi Bölgesi olarak suya ikinci bir hayat şansı veriyoruz”

Salihli Organize Sanayi Bölgesi’nin Son 2 yıl içersinde kapasite artışı ve revizyonu için yaklaşık 3.5 milyon TL yatırım yapılan Atıksu Arıtma Tesislerinde iyileştirme çalışmaları devam ediyor. Çıkış suyu kalitesi sebebi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından “Çevre İzin”belgesi verilen tesislerde arıtılmış atık suyun yeniden kullanma konusunda bir süredir pilot olarak yapılan çalışmaların olumlu sonuç verdiğini belirten Belediye Başkanı ve Organize sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kayda, Tesislere ait bir kısım yeşil alanın sulanmasında arıtılmış atık suyun kullanıldığını söyledi. 

Belediye Başkanı ve Organize sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kayda konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada,”Organize Sanayi Bölgesi Atıksu Arıtma Tesislerinde yapılan pilot çalışmaların olumlu sonuç verdi. Tesisimizde bulunan tüm yeşil alanların sulanmasının çıkan arıtılmış atıksu ile yapılması için çalışmalara başlanıldı. Son olarak Çevre Mühendisimiz Emrah Dal, Ankara’da düzenlenen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Selçuk Üniversitesi işbirliği ile Arıtılmış Atıksuların Yeniden Kullanımı Projesi açılış Toplantısına katıldı. Toplantıda evsel ve endüstriyel arıtılmış Atıksuların bu tarz çalışmaların ülke genelinde uygulanabilmesi için çalışmalara başlanıldığı bilgisi verildi.
Salihli Organize Sanayi Bölgesi olarak Gediz’e bir damla bile arıtılmamış atıksu vermeyerek, arıtılmış atıksularımız ile sularımıza da ikinci bir hayat şansı vermiş oluyoruz” dedi

YORUMLAR

  • 0 Yorum