MUHALEFET YİNE ÜÇ MAYMUNU OYNUYOR

Muhalefetin, Fransa ve Yunanistan’ın hadsiz ve haksız açıklama ve girişimlerine ses çıkarmadığını ifade eden Akkal,”Seçim zamanı bu milletten oy istemeyi biliyorsanız bu milletin seçtiği cumhurbaşkanına hakaret edildiği zaman da sesiniz çıksın. Görmedim, bilmiyorum ve duymadım diyerek, üç maymunu oynayarak Türk milletinin geleceğinde nasıl bir izlenim bıraktıklarını milletimiz onlara gösterecek.”dedi.

MUHALEFET YİNE ÜÇ MAYMUNU OYNUYOR
20 Eylül 2020 - 17:29
AK Parti Manisa Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Tamer Akkal, Sarıgöl ve Alaşehir ilçelerinde AK Parti’nin 7. Olağan kongrelerinde konuştu. Akkal, muhalefetin Doğu Akdeniz konusundaki tutarsız, bir o kadar da yerli ve millilikten uzak açıklamalarına tepki gösterdi. Muhalefetin, Fransa ve Yunanistan’ın hadsiz ve haksız açıklama ve girişimlerine ses çıkarmadığını ifade eden Akkal,”Seçim zamanı bu milletten oy istemeyi biliyorsanız bu milletin seçtiği cumhurbaşkanına hakaret edildiği zaman da sesiniz çıksın. Görmedim, bilmiyorum ve duymadım diyerek, üç maymunu oynayarak Türk milletinin geleceğinde nasıl bir izlenim bıraktıklarını milletimiz onlara gösterecek.”dedi.
MUHALEFET ANCA KENDİNİ KANDIRIR
El pençe duran bir Türkiye hayali kuranların bu hayallerine asla kavuşamayacağını ifade eden Akkal," Ülkemiz başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli’nin desteğiyle yeni ufuklara yelken açacak. Kabuğundan çıkmış Türkiye’nin kutlu yürüyüşünü kimse engelleyemeyecek. Yerli ve milli olmaktan uzak muhalefet yapılan her yerli ve milli yatırıma laf ediyor. Savunma alanındaki yerli ve milli projeler teröristlerin canına okudu. Kafalarını çıkartamıyorlar. Türkiye artık krizlerle anılmayacak. Darbelerle siyasi iktidarsızlıklarla anılmayacak. Artık lider ülkeler arasında biz varız. Ülke içindeki muhalefetin kimlere göz kırptığını kimlerle iş tutma peşinde olduğu açık. Milletimiz bunlara kanmayacak. Muhalefet anca kendini kandırır. "ifadelerini kullandı.
-----------------------------------------------------------------------------------
 
AK Parti’nin Manisa ilçe kongreleri hafta sonu  Sarıgöl ve Alaşehir’de yapılan kongrelerle sona erdi. Her iki kongreye de katılarak gündeme dair açıklamalarda bulunan AK Parti Manisa Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Tamer Akkal, muhalefete yüklendi. Sarıgöl ve Alaşehir’in en büyük geçim kaynağı olan ürünlerin başında gelen kuru üzüm fiyatları ile ilgili herhangi bir memnuniyetsizlik olmadığını fiyatların her geçen yıl daha da memnun edici bir seviyeye yükseldiğini ifade eden Akkal, muhalefet milletvekili ve yöneticilerinin kuru üzüm fiyatları konusunda yaptığı manipülasyona üreticinin inanmadığını söyledi. Muhalefetin yapılan her işi sabote etmek için büyük çaba harcadığını söyleyen Akkal,” OECD bile pandemiden en az etkilenecek üçüncü ülke olarak bizi açıkladı ama muhalefet bundan bile bir siyaset malzemesi elde etme derdine düşmüş. Bu da ülkemizin ne kadar sağlam temeller üzerine kurulu olduğunu göstermekte. Bu konuda emek harcayan her türlü hainliğe karşı dik duran, eğilmeyen başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm bakanlarımıza ve ekiplerine teşekkür ederiz. “dedi.
ÇİFTÇİMZİ HER ZAMAN DESTEKLEDİK
AK Parti’nin her zaman çiftçinin yanında olduğunu ve verdiği desteklerle üreticinin üzerindeki yükü aldığını ifade eden Akkal,”AK partimiz çiftçimizi ezdirmedi. Muhalefet yine üzümde de manipülasyon yapmaya devam ediyor. Bizler her zaman çiftçimizin yanındayız. Tariş ve TMO gerekeni yapıyor. Üzümde 9 numara üzüm 12,5 TL altına düşmeyecek. Manisa’da 16 yılda tarımsal destek ödemesi 5,6 kat arttı. Sadece Manisa’ya 342 milyon TL destekleme verildi. Çiftçimize 230 milyonluk mazot desteği verildi. Toplam 168 milyonluk gübre desteği verildi. Toplam tarımda 2,62 milyarlık destek verildi. Tarımsal üretimimiz ilerleyen yıllarda daha da artacak. Bu desteklerin faydalarını her zaman göreceğiz. Biz daha üst lige çıkacağız. “ifadelerini kullandı.
KABUĞUNDAN ÇIKMIŞ BİR TÜRKİYE
Muhalefetin bugüne kadar sadece laf üretmekten başka bir icraatının olmadığını söyleyen Akkal,”Zaman zaman eleştiriyorlar diyeceğim ama her şeye muhalefet bunlar. Bizdeki muhalefet anlayışını başka yerde bulamazsınız. Başta CHP olmak üzere devamlı istemeyiz havasındalar. Bu muhalefete rağmen ülkemiz başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli’nin desteğiyle yeni ufuklara yelken açacak. Kabuğundan çıkmış Türkiye’nin kutlu yürüyüşünü kimse engelleyemeyecek. Yerli ve milli olmaktan uzak muhalefet yapılan her yerli ve milli yatırıma laf ediyor. Savunma alanındaki yerli ve milli projeler teröristlerin canına okudu. Kafalarını çıkartamıyorlar. Türkiye artık krizlerle anılmayacak. Darbelerle siyasi iktidarsızlıklarla anılmayacak. Artık lider ülkeler arasında biz varız. Fransa elinden geldiğini yapıyor. Yunanistan’ı öne sürüyor. Kışkırtma derdinde. Engellemeye çalışıyor. Yunanistan’ı gazlıyor. Hadsiz Macron yaptığı terbiyesizliğin farkında. Türkiye’nin Cumhurbaşkanına düşman milletine dost bir söylem asla kabul edilemez. Yaptığı terbiyesizliğin cevabını alınca şimdi diyalog çağrısı yapıyor. Bunlar laftan diyalogdan anlamaz. Yunanistan’a da iki lafımız olsun. Herhalde kurtuluş savaşında ve Kıbrıs Barış Harekatında almış oldukları ders yetmedi. Adice alçakça basın yoluyla da Cumhurbaşkanımıza saldırıyorlar hedef gösteriyorlar. Biz masaya oturmaktan yana olduğumuzu her fırsatta dile getirdik. Bu kadar çirkinleşir ve çirkefleşirseniz, kurtuluş savaşındaki Türk milletini dirayetini ve cesaretini hatırlatıp hadlerini bildirmesini biliriz.”dedi.
DOĞRU YOLDAN AYRILMAYACAĞIZ
İyi günde değil kötü günlerde dik durmanın ve destek olmanın önemini hatırlatan Akkal,”Biz bugüne kadar her türlü alçaklığa ve hainliğe dik duran gerektiği yerde cevabını veren Cumhurbaşkanımızın yolunda olmaya devam edeceğiz. Yunan paçavrasına gereken cevap verildi ama muhalefetin yine sesi soluğu çıkmıyor. Beni üzün şu ki, hedeflerimiz düşüncelerimiz ve önceliklerimiz farklı olabilir ama hakaret edilen kişi hakaret edilen kişi Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı. Bu milletin oylarıyla o göreve gelen kişi. Seçim zamanı bu milletten oy istemeyi biliyorsanız bu milletin seçtiği cumhurbaşkanına hakaret edildiği zaman da sesiniz çıksın. Buradan CHP ve iyi partiyi kınıyorum. Enerji rezervi arama çalışmalarında da aleyhimizde yapılan propagandalara ağız ucundan tepki verseler de bu millet kimin ne olduğunu kimin milletin yanında olduğunu ve kimin kimlerle iş tuttuğunun çok farkında. Anca kendilerini kandırırlar. Ne olursa olsun doğrunun yolundan gitmeye, Cumhur ittifakı olarak çok güzel hizmetlere imza atmaya devam edeceğiz.
MUHALEFETİN EN İYİ YAPTIĞI İŞ KÖTÜLEMEK
Muhalefet milletvekillerinin her yıl olduğu gibi yine üzüm fiyatları konusunda itibarsızlaştırma çabalarına devam ettiğini söyleyen Akkal,”Kuru üzüm fiyatlarından memnun olmayan yok. Sadece CHP memnun değil. İnşallah daha iyi olacak. İstedikleri kadar çiftçimizi kışkırtmaya çalışsınlar ama çiftçimiz buna kanmaz. Türkiye artık kabına sığmıyor. Terör örgütünün cirit attığı bir ülke değiliz. Yapanın yanına kar kaldığı bir ülke değiliz artık.  Sırtını terör örgütüne dayayanlara içeride ve dışarıda gereken cevaplar veriliyor. Türkiye eskisi gibi olmayacak. El pençe duran bir ülkeyi artık bulamazlar. Biz kim ne derse desin ne yaparsa yapsın ülkemizin daha huzurlu milletimizin daha zengin ve mutlu olması için mücadelemize devam edeceğiz. Allah bizi milletimize daha hayırlı hizmetler yatırımlar yapmayı nasip etsin. Milletimizin teveccühüne layık olmak için her zaman milletimizden güç alarak ilerleyeceğiz.”dedi. ÖZCAN ÖZKAN
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum