Minikler Masal Park'a hayran kaldı

Manisa Yunusemre Halil Yurtseven İlkokulu 2-E sınıfı öğrencileri öğretmenleri Hediye Yüksel öncülüğünde Şehzadeler Belediyesi’nin katkılarıyla Şehzadeler Belediyesi tarafından Manisa’ya kazandırılan Şehzadeler Park’a bir gezi düzenlediler.

Minikler Masal Park'a hayran kaldı
10 Ocak 2019 - 17:35 - Güncelleme: 10 Ocak 2019 - 19:18

Manisa Yunusemre Halil Yurtseven ilkokulu 2-E sınıfı öğrencileri öğretmenleri Hediye Yüksel öncülüğünde Şehzadeler Belediyesi tarafından Manisa’ya kazandırılan Şehzadeler Park’ı ziyaret ettiler.

Öğrenciler Parkın ilk girişinde bulunan Türk Devletlerinin bayraklarını ve  Minia Şehzadeleri gezerken Selçuklu – Osmanlı tarihini öğrendiler. Şehzadeler Park içerisinde yer alan diğer bir eser olan ve dış görünümü ile Manisa Kalesini andıran Dioramik Mesir Müzesi’ni gezen minikler gördükleri eserleri büyük bir ilgiyle izlediler.

Hemen sonrasında Müzenin yan tarafından bulunan Masal Park bölümünü gezen öğrenciler eğlenceli vakit geçirdiler. Çocukların büyük ilgi gösterdiği Masal Park bölümünde yer alan Masal Kahramanlarına çocuklar hayran kaldı. Her gördükleri eseri ilgiyle inceleyen öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Çocuklar sevdikleri çizgi film karakterlerinin önünde bol bol hatıra fotoğrafları çekildiler.

Şehzadeler Park’ın Manisa’ya kazandırılmasından dolayı büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade eden sınıf öğretmenleri Hediye Yüksel, Manisa’nın çok güzel bir esere kavuştuğunu ifade ederek,  çocuklarımız  tarihini unutmadan değerlerimize sahip çıkarak geleceğe emin adımlarla bu değerleri yerinde görerek, bilerek yaşayarak öğrenecekler. Böyle bir yeri Manisalılar’a kazandırdığı için Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e teşekkür etti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum