MANİSA'DA PKK/KCK'DAN GÖZALTINA ALINAN HDP'Lİ İLÇE BAŞKANI VE 10 YÖNETİCİSİ TUTUKLANDI

15 Şubat günü PKK/KCK‘dan gözaltına alınan HDP Manisa’nın Turgutlu ilçe Başkanı Sadullah Dağlı ve 10 ilçe yöneticisi çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Mahkeme Memduh Durmaz’ı adli kontrol şartıyla serbest bıraktı.

28 Şubat 2017 - 20:01

Manisa Terörle Mücadelesi birimleri ile Özel Hareket Timleri ve Çevik Kuvvet’in sabaha karşı ortaklaşa düzenledikleri operasyonlarda Turgutlu HDP ilçe başkanı Sadullah Dağlı, başta olmak üzere yönetim kurulu üyeleri Mehmet Gülmez, Mehmet Duran, Evren Aykut,BerfinÇelebi,BerivanAdlım,CelalAydın,MehmetGünhan,Mehmet Ali Cengiz, Sabri Yıldırım ve Memduh Durmaz’ı yapılan operasyon sonrası göz altına almıştı.

 

 

HDP’ liler günlük alınan sağlık raporlarının ardından sorgulanmaları 13 gün sonra tamamlanmasıyla birlikte Adliyeye çıkartıldı.

 

HDP Turgutlu ilçe başkanı Sadullah Dağlı, ve yönetim kurulu üyeleri Mehmet Gülmez, Mehmet Duran, Evren Aykut,BerfinÇelebi,BerivanAdlım,CelalAydın,MehmetGünhan,Mehmet Ali Cengiz, Sabri Yıldırım ve Memduh Durmaz’ı tutuklama talebiyle mahkemeye sevk etti. Mahkeme Memduh Durmaz’ın dışındakiler hakkında tutuklama kararı verdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum