Kula Güzelliklerini Dünya’ya Açılıyor

Kula Güzelliklerini Dünya'ya Açılıyor

Kula Belediyesi, İlçenin hem tanıtımını hemde turizme katısın arttırmak amacıyla Travel Turkey İzmir 2017 Fuarına katıldı.

10 Aralık 2017 - 15:42

Kültür, doğa ve kent turizmi açısından önemli olan Kula’yı tanımak ve Kula ekonomisine katkı sağlamak amacıyla Kula Belediyesi olarak Travel Turkey İzmir 2017 fuarına katıldı. Fuarın büyük ilgi odağı olan kula standı, ziyaret akınına uğruyor. Yöresel lezzetleri, tarihi mimari eserleri ve doğa turizmi ile tanıtılan Kula standını, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Faik Şentürk, Kula Belediye Meclis Üyeleri; Vedat Yılmaz, Nafiz Aydın ve Mehmet Kavas ziyaret etti.

 

Kula Germiyanoğulları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin uygulama fırsatı buldukları Kula standı katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Manisa Büyükşehir Belediyesi standını da ziyarette bulunan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’a stant görevlileri ziyaretlerinden dolayı memnuniyet duyduklarını söylediler.

 

Başkan Tosun; “Kula’yı Turizmde Daha İleri Taşıyacağız”

 

Kula’nın turizm ile kalkınma hamlesi gerçekleştirebileceğini belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “Kula, tarihi ve doğal güzellikleri, kültürel ve mimari özelliklerini kaybetmeden günümüze ulaşan ender şehirlerden bir tanesi. Kula Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi ortak çalışmaları neticesinde tarihi Kula Evlerinin yeniden hayat bulmasını, yaşama değer katmasını, turizme katma değer sağlamasını amaçlayarak restorasyon çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bu doğrultuda evlerimizin nadide örneklerinden bazılarını restore ederek yeniden kullanıma açtık. Türkiye'nin ve Dünya'nın ender jeolojik yapıları arasında yer alan Kula UNESCO Jeoparkını Ulusal ve Uluslararası turizme sunmaya başladık. Doğa turizminde önemli bir yer tutan Jeoparkımız, volkan konileri, bazaltik lav akıntıları, Türkiye'nin 107. tabiat anıtı Kula peri bacaları ile Ülke turizmine katkı sağlamaya başladık. Bu tür fuarlar aracılığı ile Kula'nın turizmini arttırarak daha da iyi noktaya taşımaya gayret ediyoruz. Kula Belediyesinin personelleri tarafından hazırlanan standın yapılmasında da emeği geçen herkese de teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Süleyman Arasan

5214249.jpg
9719462.jpg
7301235.jpg
5584709.jpg
9010618.jpg
4372520.jpg
6639266.jpg
1054102.jpg
9110225.jpg
Bu haber 873 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
17 yaşındaki Ali’nin organları 5 hastaya umut oldu
17 yaşındaki Ali’nin organları 5 hastaya umut oldu
EGEİD, Avrupalı gençleri Manisa’da ağırladı
EGEİD, Avrupalı gençleri Manisa’da ağırladı