Kula Belediyesi, Jeopark’ın tanıtımı İçin çalışmalar...

Kula Belediyesi, Jeopark’ın tanıtımı İçin çalışmalar başlattı

Kula Belediyesi, Türkiye’nin ilk ve tek UNESCO Sertifikalı Jeoparkı’nın tanıtımı için çalışmalar başlattı. Çalışmalar kapsamında resmi kurumlara ve özel şirketlere tanıtım zarfı gönderiyor.

30 Haziran 2017 - 15:42 - Güncelleme: 30 Haziran 2017 - 16:49

Jeopark Kula Belediyespor ismi altında Türkiye Voleybol Erkekler 1. Liginden bir üst lig olan Efeler Ligi’ne yükselerek Kula Jeoparkı'nı Türkiye'ye duyuran Kula Belediyesi, şimdide resmi ve özel kurumları Jeopark'a çağırıyor.

Tarihi ve kültürüyle ön plana çıkan Kula’nın Jeolojik olarak da Türkiye’de isim yapacağını belirten Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “Türkiye’nin ilk ve tek UNESCO Sertifikalı Jeoparkı olan Kula jeolojik turizmin ülkemizdeki başlangıç noktası niteliğindedir. Herkesin, Kula Jeoparkı'nı görmesi noktasında elimizdeki imkânlar ölçüsünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz”dedi

(Özel Haber) Süleyman Arasan

Kula Belediyesi, Dünyanın 98. Türkiye’nin ise ilk ve tek UNESCO Sertifikalı Jeoparkı’nı daha iyi tanıtabilmek için, Jeopark Belediyeler birliği ile birlikte çalışmalarına hız verdi. Kula Belediyesi, Kula Jeoparkı’nın tanıtımı noktasında tüm imkânlarını kullanarak Türkiye’de ses getirecek çalışmalar yapıyor.

Jeopark Kula Belediyespor ismi altında Türkiye Voleybol Erkekler 1. Liginden bir üst lig olan Efeler Ligi’ne yükselerek Kula Jeoparkı'nı Türkiye'ye duyuran Kula Belediyesi, şimdide resmi ve özel kurumları Jeopark'a çağırıyor. Bakanlıklara, üniversite rektörlüklerine, üniversitelerin ilgili bölümleri olan jeoloji, jeofizik mühendislikleri coğrafya fakültelerine, kolejler, turizm acenteleri ve belediyelere gönderilecek özel davetiye ile Kula'nın ve Jeopark'ın tanıtıldığı broşürler Kula turizmine katkı sağlayacak. Davetiye ve tanıtım zarflarının ilkini bizzat kendisi hazırlayan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, başlangıçta 350 adet zarf çeşitli kurumlara gönderildiğini belirtti.

"Kula Jeoparkı'nı Türkiye'ye Tanıtacağız''
Kula Jeoparkı’nın tanıtımı ile Kula’nın turist potansiyelini arttırmayı hedeflediklerinin altını çizen Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “Türkiye’nin ilk ve tek UNESCO Sertifikalı Jeoparkı olan Kula'mız jeolojik turizmin ülkemizdeki başlangıç noktası niteliğindedir. Herkesin, Kula Jeoparkı'nı görmesi noktasında elimizdeki imkânlar ölçüsünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Jeopark’ın tanıtılması ile tarihi ve kültürüyle ön plana çıkan Kula Jeolojik olarak da Türkiye’de isim yapacak. Hazırlanan zarflarda Kula’yı ve Jeoparkı tanıtan el broşürler, kitapçıklar Kula hakkın da ziyaret edilmesi için gereken etkiyi yapacaktır” dedi.

    “Tanıtım zarfları hazırlandı”

Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Jeopark ve Kula tanıtımı için hazırlanan zarflarda; Kula tanıtım broşürü, Jeopark tanıtım broşürleri, Jeopark kitapçıkları, cepli dosya, Mouse padler ve not defteri yer aldığını söyledi.

“Kula UNESCO Jeoparkı, Jeopark pullarıyla Türkiye postalarında “

Türkiye’nin ilk ve tek UNESCO Sertifikalı Jeoparkı olma özelliğini elinde bulunduran Kula Jeoparkı, bastırdığı özel posta pullarıyla Türkiye Postalarında yerini aldı. PTT tarafından basımı gerçekleştirilen resmi pullar, zarflardaki yerini aldı. Türkiye ve Dünya'nın her noktasına ulaşacak olan postaların üzerindeki yerini alan Kula UNESCO Jeoparkı, görünürlüğünü ve tanıtımında ayrı bir yere sahip olacak.

 

 

7150795.jpg
529876.jpg
8172308.jpg
3730594.jpg
2518686.jpg
8162365.jpg
Bu haber 3870 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Kayda, hemşehri derneklerini ağırladı
Başkan Kayda, hemşehri derneklerini ağırladı
Ahıra yıldırım düştü, 10 küçükbaş hayvan telef oldu
Ahıra yıldırım düştü, 10 küçükbaş hayvan telef oldu