KORONAVİRÜS MAĞDURU UMRECİLERE PARALARI İADE EDİLİYOR

Manisa’da Umre’ye gitmek için başvuran ancak koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle gidemeyen vatandaşlara paraları iade ediliyor. Manisa genelinden 95 kişi başvururken, 65 kişinin parası iade edilirken, kalan 30 kişinin de paraları evler ziyaret edilerek iade edilecek. 

KORONAVİRÜS MAĞDURU UMRECİLERE PARALARI İADE EDİLİYOR
27 Nisan 2020 - 17:07
Manisa’da Umre’ye gitmek için başvuran ancak koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle gidemeyen vatandaşlara paraları iade ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığının 2020 yılı umre organizasyonuyla 15 günlük 13. Tura kayıt yaptıran ancak tüm dünyada etkili olan koronavirüs salgını nedeniyle umreye gidemeyen vatandaşların paraları Manisa İl Müftülüğü Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü İsmail Taşçi, Hac ve Umre görevlisi Yahya Çelik tarafından nakit olarak iade edilmeye başlandı. Manisa genelinden 95 kişi başvururken, 65 kişinin parası iade edilirken, kalan 30 kişinin de paraları evler ziyaret edilerek iade edilecek. 
Manisa İl Müftülüğü Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü İsmail Taşçi, “15 günlük, 30, günlük ve 35 günlük Ramazan turları vardı. Umreye başvurup gidemeyenlerden talep edenlerin paralarını iade etmeye başladık. Banka hesap numaralarına isterlerse başkanlığımız o hesaba aktarıyor.  Riyal karşılığı o günkü kurdan aktarılıyor. İnşallah salgın biterse vatandaşlarımız yeniden başvurdukları takdirde yeniden göndereceğiz” dedi. 
İlk kez umreye gitmek istediklerini ifade eden vatandaşlar ise, “Umre için nasiplenmiştik. Ama bütün dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle iptal oldu. Niyetimiz gitmekti ama olmadı. İnşallah yeniden nasip olurda gideriz” dediler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum