"KONYALI AHMET USTA" BASINI MENSUPLARINI AĞIRLADI

Konyalı Ahmet Usta’nın ‘İsim Benzer, Lezzet Asla’ sloganıyla çıktığı yolda yarattığı markanın Manisa Şubesi’nin sahibi Ahmet Kabadayı, basın mensubu dostlarıyla bir araya gelerek biraz geçmişten, biraz gelecekten sohbet etti.

"KONYALI AHMET USTA" BASINI MENSUPLARINI AĞIRLADI
16 Ekim 2018 - 15:56 - Güncelleme: 16 Ekim 2018 - 16:15

Başarılarla dolu geçmişini yeni yatırımlarla taçlandırmak isteyen Ahmet Kabadayı’yı Manisalılar sosyal sorumluluk projelerine verdiği önemle de tanıyor. Hayırsever işadamı sağlıktan eğitime, spordan sosyal yaşama tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşabilmek için özel bir çaba harcıyor, karşılığında almak istediği tek şeyin hayır duası olduğunu söylüyor.

2015 yılında Eski Postane önünde açtığı şubesinde yemek saatlerinde boş masa kalmayacak düzeyde müşteri memnuniyeti kazanan Ahmet Kabadayı, bu başarının arkasında aldığı hayır dualarının olduğunu da içtenlikle belirtiyor.

 

Aynı anda 150 müşterinin rahatça oturabildiği ve işinin uzmanı 20 personelin hızlı ve kaliteli sunumla hizmet verdiği “Konyalı Ahmet Usta’da neler var?” sorusunu, aslında “Neler yok?” diye sorarsanız karşınızdaki güler yüzlü personeli fazlaca yormamış olursunuz.

 

KENDİNE ÖZGÜ TADLAR VAR

Çünkü neler olduğunu söylemeye başladıklarında bu bilgilendirme uzun bir süre alıyor. Menüye şöyle bir göz attığınızda dumanı üzerinde çorbalardan yeşilden gelen sağlıklı salatalara, bol malzemeli pidelerden yöresel kebaplara, binbir çeşit lezzetiyle kırmızı ve beyaz et ürünlerinden tadı damakta kalan tatlılara ve her şeyimiz çocuklara özel olarak hazırlanmış menüye kadar harika lezzetleri görebilirsiniz. Tercih yapmakta zorlanacağınız bu menünün sayfaları arasında boğuşmaktansa aklınıza gelen ve canınızın çektiği ilk ürünü söyleseniz de olur, çünkü A’dan Z’ye her şey var, ama önce Konyalı Ahmet Usta’nın önerisini alın deriz. Ahmet Kabadayı, ‘Bıçakarası’, ‘Şaşlık Kebabı’ ve ‘Etli Ekmek’ seçeneklerinin değerlendirilmesi gerektiğini söylüyor. Tabi ustayı dinlemek gerekir, bu muhteşem üçlünün en az birisinin tadına bakın deriz...

 

Çorba olarak ta; Tuzlama, ayak paça, karışık, beyin, kelle paça, bamya, mercimek, ezogelin, işkembe. Ara sıcaklar; Patates kızartması, fındık lahmacun, içli köfte. Salatalar; Yeşil, taon balıklı, tavuk, çoban. Pideler; Kaşarlı, kıymalı, kuşbaşılı, kıymalı yumurtalı, kuşbaşılı kaşarlı, kıymalı kaşarlı, kaşarlı, kaşarlı yumurtalı, bıçakarası, mevlana, etli ekmek, tereyağlı peynirli börek, Konya Spesiyal, fırın kebabı, lahmacun. Kebaplar; Acılı, acısız, beyti sade, beyti sarma, domatesli, soğanlı, patlıcanlı, şaşlık, lokum dana, vali, karışık, ızgara köfte, tavuk şiş, kuzu şiş, tavuk kanat, çöp şiş, kiremitte köfte, kiremitte kaşarlı köfte, kiremitte piliç, kiremitte kaşarlı kuzu şiş, kiremitte kaşarlı Konya tava, kiremitte kaşarlı piliç, kiremitte Konya tava. Çocuk Menü; Köfte+cips+pilav+meyve suyu veya tavuk şiş+cips+pilav+meyve suyu. Tatlılar; Fırın sütlaç, kemalpaşa, kazandibi ve içecekleri sayabiliriz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum