BACAĞI KIRIK KAS ERİMESİ HASTASI LOKAL ANESTEZİ İLE AMELİYATA ALINDI

Manisa'da yaptığı başarılı sağlık operasyonları ile takdir toplayan Özel Grandmedical Hastanesi'nde geçtiğimiz günlerde yine başarılı bir operasyona imza atıldı. Kas erimesi hastalığı olan 54 yaşındaki Gül İpek Yıldız'ın kırılan sol ayağı genel anestezi kullanılmadan regional (lokal) anestezi ile ameliyata alındı. Ortopedi ve Travmatoloji doktoru Op. Dr. Gürhan Özcan ve Anestezi Uzmanı Dr. Murat Karcıoğlu'nun birlikte girdiği ameliyat başarılı geçti. Gül İpek Yıldız, yaklaşık 5 hafta sonra yenid

BACAĞI KIRIK KAS ERİMESİ HASTASI LOKAL ANESTEZİ İLE AMELİYATA ALINDI
22 Temmuz 2019 - 11:33

Manisa ve bölgeye sağlık alanında hizmet veren Özel Grandmedical Hastanesi'nde başarılı bir operasyona daha imza atıldı. 54 yaşındaki kas erimesi hastası olan hastaya genel anestezi uygulanmadan ameliyata alındı ve hastanın kırık olan sol ayağı eski sağlığına kavuşturuldu.

Yaklaşık bir ay önce sol ayağı kırılan 54 yaşındaki Gül İpek Yıldız ilk olarak farklı sağlık kuruluşlarına gitti ancak kas erimesi olduğunu için gireceği ameliyatın riskli olmasından dolayı ameliyat edilemedi. Son olarak Özel Grandmedical Hastanesi'ne giderek bir aydır kırık ayağı ile yaşadığı sıkıntıları anlattı ve ilk tetkikleri yapıldı.

Kas erimesi olan hastaların kırık ameliyatlarında genel anestezi kullanımının riskli olmasından dolayı Özel Grandmedical'in tecrübeli hekimleri regional (lokal) anestezi yöntemi ile hastayı ameliyata hazırladı. Anestezi Uzmanı Dr. Murat Karcıoğlu, kas erimesi olan hastaların kırık ameliyatlarında genel anestezi kullanımı halinde ölümle sonuçlanan vakalarla karşılaşma ihtimalinden dolayı hastaya regional anestezi yöntemi ile ameliyata hazır hale getirdiklerinin bilgisini verdi.  Genel anestezi uygulanırsa malign hipertermi riski olduğunu bunun da ölüme yol açabileceğinin bilgisini paylaşan Dr. Karcıoğlu, sağlık alanında vakanın özelliklerine göre farklı yöntemler ile çözüme gitmenin mümkün olduğunu söyledi.

Kırık ameliyatını gerçekleştiren Op. Dr. Gürhan Özcan da, yaklaşık bir aydan beri kırık ayağı ile acı çeken hastalarının en kısa zamanda sağlığına kavuşacağını ifade ederek ekip olarak başarılı bir operasyona daha imza attıklarını söyledi.

Ameliyat sonrası yaşadıklarını anlatan Gül İpek Yıldız, geride kalan ayı hatırlamak istemediğini kırık ayağı ile hastane hastane dolaştığını ama bir çözüm bulamadığını söyledi. Yıldız,"Özel Grandmedical Hastanesi'nin yönetimi başta olmak üzere ameliyatımı yapan Gürcan beye ve Murat beye teşekkür ederim. Hemşirelerimiz çok ilgilendi. Saat başı gelip durumumu soruyorlar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Keşke ilk anda buraya gelseydim. Geç de olsa burada sağlığıma kavuşacağım. Mutluyum. "dedi.ÖZCAN ÖZKAN

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum