HER ÇARŞAMBA 'SEN DE YAPABİLİRSİN'

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’nün talimatları doğrultusunda engelli sporculara ve vatandaşlarımıza yönelik Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ‘Mutlu Çarşamba’ sloganıyla “Sen de Yapabilirsin” projesi başlıyor.

HER ÇARŞAMBA 'SEN DE YAPABİLİRSİN'
11 Aralık 2018 - 14:43

Proje kapsamında Muradiye Spor Salonunda her Çarşamba günü 10.00-19.00 saatleri arasında uzman antrenörler ve gençlik liderleri eşliğinde engelli sporcular ve vatandaşlara yönelik sportif aktiviteler ve eğlenceler düzenlenerek burada güzel vakit geçirmeleri sağlanacak.

Engelli sporcular ve vatandaşlara yönelik çeşitli çalışmalar gerçekleştirdiklerini kaydeden Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, “Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Sayın Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’ın talimatları doğrultusunda engelli bireylerimize yönelik birçok sportif aktiviteler ve ayrıca gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla gençlik merkezlerimizde de çeşitli kurslar açıyoruz. Hayata geçirdiğimiz “Sen de Yapabilirsin” Projesi ile engelli kardeşlerimizin topluma kazandıracağız.  Proje ile hem güzel vakit geçirmelerini hem de güzel bir şekilde eğlenmelerine destek olacağız. Spor aktiviteleri sayesinde engelli bireylerimizin tedavi süreci de olumlu etkileniyor. Bu da onların rehabilitesi ve özgüven kazanmaları açısından son derece önemli. Engelli sporcularımızı ve vatandaşlarımızı her Çarşamba günü Muradiye Spor Salonuna bekliyoruz. Engelleri hep birlikte aşacağız.” dedi.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum