Eğitimde Hedef Ve Kendine Güven Konferansı

Manisa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehzadeler Belediyesi ile ortaklaşa “Eğitimde Hedef Ve kendine Güven” konferansı düzenledi.

Eğitimde Hedef Ve Kendine Güven Konferansı
14 Şubat 2017 - 17:30 - Güncelleme: 14 Şubat 2017 - 17:41

 

Manisa Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nde saat.10.30’da düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Eğitimci- Yazar Kadir Keskin katıldı. Keskin, öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulunarak kitap hediye etti.

 

“HER ŞEYİN BİR ZAMANI VAR”

 

Kadir Keskin, öğrencilere Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’ten selam getirdi ve kendilerine bir koli kitap hediye ettiğini söyledi. Öğrencilere çeşitli sorular yönelten Keskin, cevabı bilen öğrencilere kitap hediye etti. Keskin, Öğrencilere Yanlış arkadaşın, yanlış acele merakın, erken yaşta plotonik romantik aşkın insanları kötü yerlere götürdüğünü söyledi, Keskin, Her şeyin bir zamanı olduğunu yanlış zamanda yapılan hataların sonucunun iyi olmadığını, İnsanların hayatlarını kararttığını dile getirdi.

 

“ AİLENİZİN, ÖĞRETMENLERİNİZİN SÖZÜNDEN ÇIKMAYIN”

 

 Okullarda, Ceza evlerinde konferans verdiğini dile getiren Keskin, “Ailenizin, Öğretmenlerinizin sözünden çıkmayın. Çünkü hiçbir aile çocuğunun kötülüğünü istemez.” Dedi. Ceza evlerinde de konferans verdiğini kaydeden Keskin, Oraya gittiğinde demir kapıların seslerinin bir hafta kulağından çıkmadığını ifade etti.

 

“HOCAM BEN ANNEMİ DİNLEMEDİM”

 

Manisa’da ve diğer illerdeki kötü arkadaş, uyuşturucu sonucu hayatını kaybetmiş insanlardan örnekler veren Keskin, Pırıl pırıl insanların ne hale geldiğini öğrencilere aktardı. Kadir Keskin sözlerine şöyle devam etti: “ Yüzüne bakmaya kıyamadığınız, tertemiz yüzlü çocukların Hapiste olduğunu gördüm. Oğlum sen buraya nasıl düştün dedim. Dedi ki Hocam ben annemi dinlemedim. Sordum oğlum annen sana ne söylerdi. Oğlum Hocalarının sözlerinden çıkma. Onları dinle. Onu dinlemediğim için ben buradayım.” Borcuna en sadık olan insanların ‘Kumarcılar’ olduğunu ifade eden Keskin,” bu insanlar ellerinde ne var ne yok satar kumarda yerler. Bu yüzden çocuklar arkadaş çevrenize ve kötü alışkanlıklardan uzak durun. Manisa’da bir sürü örnek var. Hayatının baharında uyuşturucu yüzünden ölmüş ve bir sürü daha örnek. Bu yüzden ailenizin, öğretmenlerinizin sizi seven insanların sözlerini dinleyin.”dedi.

 

“ZAMAN KATİLLERİNDEN UZAK DURUN”

 

 Öte yandan Keskin, ‘Zaman Katili’ olarak değerlendirdiği “Televizyon, telefon, İnternet, bilgisayar” konularına da değindi. Keskin,” ders çalıştığınız oda da bunlardan biri varsa hiçte kendinizi kandırmayın, ders çalışıyoruz demeyin.” Dedi

 

“ŞİRKETLER VE ASKERİYE SOSYAL MEDYADAN  BİLGİ SATIN ALIYOR”

Kadir Keskin, öğrencilere şu önemli bilgiyi verdi:” Amerika’da çalışan bir öğrencim var. Bana bir şey söyledi. Hocam sizi hep gençlerle görüyorum. Onları şunu söyleyin. Aman Facebook ve Twitter’ı güzel kullansınlar. İleri de kendilerini mahcup edecek görüntü ve yazı yazmasınlar. Çünkü sildik dedikleri hiçbir şey silinmiyor. Ciddi şirketler ve Askeriye oradan bilgi satın alıyor. En çok parayı da oradan kazanıyorlar. “

Gençlere en büyük servetiniz zamandır diyen Keskin, şu memlekette beş kuruşa bir mal alıyorsun öbür tarafta üç kuruşa malı görüyorsun aman param gitti diyorsun. Ama bir dizi, maç başında saatler gidiyor. Burada zaman harcayan bir insanın eyvah zamanım boşa gitti dediğini ben hiç duymadım. Zamanınızı iyi kullanın.” Dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum