Egemenliğin yegâne sahibi aziz milletimizdir

Egemenliğin yegâne sahibi aziz milletimizdir

Referandumun yaklaşmasıyla birlikte Manisa’da siyasi parti vekilleri arasında yaşanan tartışmaların ardından Ak Partili Baybatur, gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

22 Şubat 2017 - 22:01

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur,  Hür Işık Gazetesi muhabirine yaptığı açıklamada,“Cumhuriyet tarihi boyunca demokrasisi sürekli sekteye uğratılan, iradesi darbelerle yok sayılan aziz milletimiz; kendisi adına kararlar alan vesayetçi anlayıştan çok çekti” dedi.

“ANAYASA DÜZENLEMESİNİ MHP İLE MİLLETİMİZİN OLURUNA SUNDUK”

Baybatur:“Son 15 yılda millet iradesine karşı yapılan operasyonlara baktığımızda bu zihniyetin mevcut sistemde nasıl fırsatlar ürettiğini görmeniz mümkün. İşte de tam da bu nedenden dolayı biz artık bu millete dayatmalara müsaade etmeyen, millet iradesini egemen kılan bir sistemi getirmek adına anayasa düzenlemesini MHP ile yüce milletimizin oluruna sunduk.”

“MİLLETİMİZİN VERECEĞİ KARAR BAŞIMIZIN ÜSTÜNDEDİR”

Egemenliğin yegâne sahibi, karar mercii, irade sahibi aziz milletimizdir diyen Ak Partili Baybatur,” 15 Temmuzda milli iradesine sahip çıkan tüm dünyada demokrasi dersinin hasını veren aziz milletimizin vereceği karar başımızın üstündedir. Milletimizi siyasi görüşü ya da tercihinden dolayı kategorize etmeye çalışmak bu millete yapılabilecek en büyük kötülüktür.”

Bu haber 1652 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Kayda, hemşehri derneklerini ağırladı
Başkan Kayda, hemşehri derneklerini ağırladı
Dünyada azalıyor, Türkiye’de artıyor
Dünyada azalıyor, Türkiye’de artıyor