DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ MUŞTULAR İLE DEVAM ETTİ

DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ MUŞTULAR İLE DEVAM ETTİ

Akhisar Belediyesi Zinde Yaşam Kulübü, her hafta sonu düzenli olarak yaptığı Trekking doğa yürüyüşü faaliyetlerinin 15’inci haftasında rota Muştular parkuru oldu. Akhisarlı sağlıklı yaşamı tercih edenlerin büyük ilgi gösterdiği kulüp bünyesinde sabah başlayan doğa yürüyüşü etkinliği yaklaşık 3 saat sürdü.

27 Aralık 2017 - 10:04

Yeni dönem onbeşinci hafta doğa yürüyüşü İsmet Uçar önderliğinde trekking etkinliği için dün Milli Egemenlik Meydanı Akhisar Belediye Hizmet Binası önünde saat 07.15’de toplanan grup üyeleri saat 07.30’de şehir merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Muştular Mahallesinde bulunan parkura hareket etti. Doğa yürüyüşü ile şehrin gürültüsünden uzak doğa ile içiçe spor yapmanın mutluluğunu yaşayan sporseverler Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı’ya etkinlikten dolayı teşekkürlerini sundu.

Her ne kadar soğuk havalar hastalığı artırır gibi bir düşünce olsa da bu aslında o kadar da doğru değil. Aksine kışın, özellikle de karlı havalarda çok daha temiz bir hava soluruz.

Ciğerlerimizi temizleyen bu havada trekking yapmak özellikle az hareket ettirdiğimiz bedenimizi daha dirençli hale getirir ve temiz havalar bağışıklık sistemimizi de kuvvetlendirir.

Birçok uzman soğukta evde oturmak yerine gerekli önlemleri alıp kısa süreli yürüyüşler yapmanın hem fiziksel hem de ruhsal olarak kişiyi daha güçlendirdiğini ve kışın yapılan egzersizin vücuda çok daha faydalı olduğunu söylüyor. Üstelik bunu kendi başınıza değil, çoluk çocuğunuzla birlikte yapmanın daha iyi olduğunu özellikle küçük çocukların bu tip havalarda kısa süreli de olsa yürüyüş yapınca daha güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olduğunu belirtiyor.

AKHİSAR BLD. BASIN

 

6831043.jpg
6000261.jpg
8131217.jpg
4075986.jpg
Bu haber 1277 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Devrilen tır dorsesi, yolu ulaşıma kapattı
Devrilen tır dorsesi, yolu ulaşıma kapattı
Zarftan esrar çıktı
Zarftan esrar çıktı