Cumhuriyet coşkusu Halil Yurtseven Okulu'nda coşku ile kutlandı

Yurt genelinde olduğu gibi Manisa Halil Yurtseven İlkokulu’nda da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşku içerisinde kutlandı.

Cumhuriyet coşkusu Halil Yurtseven Okulu'nda coşku ile kutlandı
29 Ekim 2018 - 17:32

Törene Okul müdürü Ayşen Oğuz, Müdür Yardımcısı Recep Avcı, öğretmen, öğrenci ve veliler katılım gösterdi.  Okul bahçesinde düzenlenen törende yılmayan ve zaferler kazanan bir milletin kurtuluş destanı anlatıldı

Okul bahçesinde gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Okul öğretmenlerinden Nazif Uzun’un günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti. Uzun, konuşmasında Cumhuriyetin ve Atatürk’ün, Türk Milleti için getirdiği kazanımlardan bahsederek, Cumhuriyetin ilelebet yaşayacağı vurgusunda bulundu.

Konuşmaların ardından tören 3. Sınıf öğrencilerinin hazırladığı ‘bir resim yap çocuğum’ adlı gösteri ve  ‘Cumhuriyet ve Atatürk’ temalı şiirler  ile devam etti. 

 Öğrencilerin ellerindeki Türk bayraklarını tören boyunca bir an bile olsa ellerinden bırakmayarak coşku ve gurur içinde sallamaları dikkatlerden kaçmadı.

Halil Yurtseven ilkokulu tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlenen şiir-resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyelerini müdür yardımcısı Recep Avcı takdim etti.  Tören 10. Yıl Marşı'nın okunmasıyla sona erdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum