ÇOK MU OLUYORUZ ?

Partisinde demokratik bir ortam olduğunu iddia edenler çatlak ses çıkınca bastırmaya, susturmaya, görmemeye, 10 yıllık siyasi başarısızlığa rağmen bol ve boş keseden sallamaya devam ededursun Türkiye bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması beklenen müjdeli haberin ardından yine dengeleri bozmaya devam edecek. Tek derdi Erdoğan düşmanlığı olan siyasi anlayışın ne çevresine ne de ülkenin menfaatine bir katkısı olmayacağını hepimiz biliyoruz.

ÇOK MU OLUYORUZ ?
23 Ağustos 2020 - 15:09

Partisinde demokratik bir ortam olduğunu iddia edenler çatlak ses çıkınca bastırmaya, susturmaya, görmemeye, 10 yıllık siyasi başarısızlığa rağmen bol ve boş keseden sallamaya devam ededursun Türkiye bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması beklenen müjdeli haberin ardından yine dengeleri bozmaya devam edecek. Tek derdi Erdoğan düşmanlığı olan siyasi anlayışın ne çevresine ne de ülkenin menfaatine bir katkısı olmayacağını hepimiz biliyoruz.
------------------------------------
Türkiye son 10 yıldır alışılagelmişin dışında hem bölgesinde hem de daha büyük ölçekte attığı adımlarla, uyguladığı politikalarla dikkatleri çekmeye devam ediyor. Suriye'de başlayan ve hala devam eden kararlı mücadelemizin yanı sıra Libya'da gösterilen kararlılık ve son günlerde Doğu Akdeniz'deki 'mavi vatan' savunmamız Türkiye'nin birçok cephede farklı konu başlıklarıyla hakkını aramaya devam edeceğinin en büyük göstergesi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi aklı ve küresel güçlere karşı dik duruşu bundan sonra da devam edecektir. Milletimizin yegane isteği de bu şekildedir. Millet; köşede pusuya yatan, dostlarından gelecek sinyallerle hareket etmeyen, sorumluluk üstlenen ve en önemlisi de milletin içinden gelen liderlerine her zaman sahip çıkmış desteklemiş ve yetki vermiştir. Ülkenin gündemine bakarsak kimin ne işlerle uğraştığını da görürüz. Birileri parti içindeki 10 yıllık başarısızlığını perçinleyerek siyaset yapmaya devam ederken birileri de ülkesinin menfaatine olacak her yerde adımlar atmaya, açılışlar yapmaya, aramaya, geliştirmeye, ön açmaya devam ediyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin en az iktidar kadar üretken olmamasından yakınmakta haklı mı, elbette haklı. Muhalefetin tek derdi var alkol masalarında ülke gündemini parti politikalarını konuşmamak. Ben ilkokula giderken bile bu tartışma devam ediyordu hatırlarım hala aynı muhabbet. Alkol masasına oturmayan yöneticiler bulmak çok da zor olmasa gerek. Muhalefet içinde ülkesinin milli menfaatlerini düşünen elbette parlak fikirliler var ancak bunları gün yüzüne çıkartmak istemeyenlere bakmak gerek. Ömrü billah bir parti kendi içinde didinmekten yorulmaz mı arkadaş ? Kendileriyle didişmekten ülkeyi düşünmeye fırsat kalmıyor işte. Son günlerde Türkiye'nin yaşadığı uluslararası emperyalist saldırılara karşı tek bir cümle duydunuz mu ana muhalefetten ? Duymak imkansız. İşleri güçleri Erdoğan'sız bir ülke. Erdoğan'ın bu ülkeye yaptıklarının binde birini zamanında yapmış olsaydınız bu ülke bir bu kadar daha olurdu. Ağzı bozuk, popülist söylemlerden öteye gitmeyen politik anlayışın elbette anlatacak bir fikri gidecek bir yönü ve yeri de olmayacaktır. İktidar kurultayı yaptılar ama Türkiye'nin dertlerine deva olacak tek bir cümle yok. PKK ile mücadele yok, FETÖ ile mücadele yok. Ne var içinde dostlarla iktidar olmak var. Yurt içindeki dostlarınız elini değil tırnağını çekse şu an tepetaklak gelecekler haberleri yok. Yurtdışı dostlarının desteği hiç bitmez ama bu kadar beceriden yoksun muhalefeti de nereye kadar sırtında taşırlar bilinmez.
Gelelim bugüne. Cumhurbaşkanı Erdoğan Cuma günü 320 milyar metreküplük doğalgaz rezervi bulduklarını ve hedeflerinin 2023 yılında Karadeniz gazının milletle buluşması olduğunu açıkladı. Bir ülkenin önceliği savunma ve enerjide bağımsız olmasıdır. Elhamdülillah sırasıyla hepsi gerçekleşiyor. Önce savunmada şimdi de enerjide yeni bir sayfa açıldı. İktidar var gücüyle ülkesi için üretme peşindeyen muhalefet ne yapyor. Hiçbir şey diyenleriniz olabilir ama onlar da yapıyor. Mesela enerji konusunda konuşmama eylemi yapıyorlar. Yapılan her iyi işi karalama niyetlerine devam ediyorlar. Normaldir muhalefettir yapmaları doğaldır ancak her işi de olmaz ki. Hatta o kadar ki doğalgaz bulunmasını karalayacak kadar ileri gidenler de oluyor. Milletin cebine ne girecekmiş diye soranlar da. Milletin cebine kör kuruş girse mutlu olmak bunların zihniyetine ters. Yahu şu demek zor mu ? Hayırlı olsun umarız daha fazlasını buluruz. Bu tutum ve politikalar devam ettiği sürece muhalefetin bir adım ileri gitmesi imkansızdır. 25 yıldır 25 almaya hatta gerilemeye devam edersiniz. Milletin sevincine ortak olmak bu kadar zor olmamalı. Erdoğan'ı ve yaptıklarını karalama üzerine sürdürülen bir politik bitmişliğin sonu da yok olmaktır. Erdoğan ve yaptıklarının yeterince düşmanı zaten yurt dışında mevcut. Onlar bile başetmeye çekinir olmuş. Sebebi ise milletin Erdoğan güvenidir. Bu güven kolay kazanılmadı. İlmek ilmek işledi. Dünya 5'ten büyüktür dediği zaman "Çok olmaya başladı" diyenler vardı. Artık çok çok olmaya başladığı kesin. Belki yine bir Cuma günü daha da çok olacaktır. O ne kadar çok olursa Türkiye'nin kazancınadır.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum