Başkan Mersinli referandumdan emin

AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, “Ayrıntıları bir kenara bırakıp ortak fikirlerimizin etrafında birleşmek zorundayız. Hem ülkemizde yaşananlar, hem Türkiye üzerine oynanan oyunlar, her zamankinden daha fazla birleşmeye ihtiyaç olduğunu gösteriyor. 16 Nisan günü sandıklardan yüksek miktarda evet oyları çıkacak.” dedi.

Başkan Mersinli referandumdan emin
06 Nisan 2017 - 18:51
AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, “Ayrıntıları bir kenara bırakıp ortak fikirlerimizin etrafında birleşmek zorundayız. Hem ülkemizde yaşananlar, hem Türkiye üzerine oynanan oyunlar, her zamankinden daha fazla birleşmeye ihtiyaç olduğunu gösteriyor. 16 Nisan günü sandıklardan yüksek miktarda evet oyları çıkacak.” dedi.
AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Manisa mitinglerini ve gündemi değerlendirdi. Mersinli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Manisa programını değerlendirerek şöyle değerlendirdi: "İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun Manisa’ya gelmesiyle birlikte dolu dolu bir program geçirdik. Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, 16 Nisan günü yapılacak olan halk oylamasının ne kadar önemli olduğu vatandaşlarımıza detaylı bir şekilde anlattı. Bakanımız ayrıca Güneydoğu Anadolu bölgesinde terörle mücadele konusunda yaptıkları başarılı çalışmalarını bizlerle paylaştı. 16 Nisan günü sandıklardan çıkacak olan evet oylarıyla kandili de onların başlarına yıkacaklarını belirtti. Yunusemre, Salihli, Alaşehir, Şehzadeler ve Turgutlu ilçelerimizde miting alanlarını dolduran, Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya sevgi seli gösteren, tüm kalbiyle evet diyen Manisalı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum."

"Önce hakkın, sonra halkın gücüne inandık"
16 Nisan’da yapılacak olan halk oylamasına da değinen İl Başkanı Mersinli, "16 Nisan’da yapılacak halk oylaması, dil, din, ırk fark etmeksizin hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun, artık sadece Türkiye’nin meselesi değil, dünyanın da meselesi haline gelmiştir. AK Parti milletin bağrından çıkan bir partidir ve milletin de ta kendisidir. Bu millet bizlere 15 yıldan bu yana olduğu gibi bugün de sahip çıkmaya devam etmektedir. Biz parti olarak önce hakkın, sonra halkın gücüne inandık. Halkımızla birlikte adım attık. 16 Nisan günü yapılacak olan halk oylaması Türkiye’nin hedeflerine atacağı adımlardır ve geleceğimiz için çok önemlidir." dedi.

"İhanet çetesi 16 Nisan günü halkın şamarını yiyecek"
16 Nisan gününün tarihi bir gün olduğunu kaydeden Mersinli, bu fırsatın bir daha 100 yılda bir geleceğini, bu fırsatın kaçırılması halinde Türkiye’nin on yıllarca geriye gideceğini belirterek şöyle konuştu:
"16 Nisan gibi önemli günler 100 yılda bir gelir ve bu fırsat iyi değerlendirilirse ülkemiz onlarca yıl gerilere gitmez. Bizler Manisa’nın duyarlılıklarını biliyor ve önemsiyoruz. Evet denilmesi durumunda nelerin değişeceğini ve aslında millete hayır dedirtmek isteyenlerin, yalanlarını ayrıntılarıyla anlatıyoruz. CHP yalanlarını atıyor, ama bu millet saf değil bunu biliyor. Bu milletin yalanlara karnı tok. Terör ve ihanet çetesiyle iş birliğiyle hayır çatısı altında buluşan bu zihniyet 16 Nisan günü halkın şamarını yiyecek. Yeni sistemle hükümetimiz nefes alacak. Bunu çarpıtanlar da yıllar sonra evet oyu verenlere dua edecekler."

"Manisa Ege Bölgesi’nin kalbidir"
Siyaset yapabilmek için huzur ve istikrarın olması gerektiğini vurgulayan Başkan Mersinli, "Siyaset yapamazsanız hizmet üretmenizin de imkanı yoktur. Ayrıntıları bir kenara bırakıp ortak fikirlerimizin etrafında birleşmek zorundayız. Hem ülkemizde yaşananlar, hem Türkiye üzerine oynanan oyunlar, her zamankinden daha fazla birleşmeye ihtiyaç olduğunu gösteriyor. 16 Nisan günü sandıklardan yüksek miktarda evet oyları çıkacak. Her seçim döneminde olduğu gibi bu seçimde de Ege Bölgesi’nin kalbi olan Manisa, lokomotif görevini görecek ve hedeflerimize yaklaşmamızı sağlayacak. 16 Nisan gününe sayılı günlerin kaldığı şu zamanlarda ülkemizin önünü açtık demek için evet oylarımızı kullanacağız. Yatıp kalkıp Türkiye’yi dilinden düşürmeyen Avrupa’ya da en güzel cevabı sandıklarda vereceğiz." şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum