İÇİNDE 2 BİN 500 TL OLAN CÜZDANI SAHİBİNE TESLİM ETTİ

Manisa'da bir şahıs bankamatikte bulduğu cüzdanın sahibine ulaştı ve içindeki bir miktar parayla birlikte teslim etti.

İÇİNDE 2 BİN 500 TL OLAN CÜZDANI SAHİBİNE TESLİM ETTİ
20 Mayıs 2018 - 15:51 - Güncelleme: 20 Mayıs 2018 - 16:44

Manisa’da yaşanan olay insanlık ölmedi dedirtti.Meydan Büfe’yi işleten Murat Dural, kredi kartını öderken İsmail Otman'ın cüzdanını buldu. Cüzdanı Otman'a ulaşarak  teslim eden Murat Dural insanlığın ölmediğini göstermiş oldu.

 Manisa’nın Şehzadeler ilçesine bağlı Yarhasanlar Mahallesi’nde bulunan bir bankadan ailesinin ev kirası, faturaları ödemesi için gönderdiği parayı çeken Manisa Celal Bayar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon Bölümü 2. Sınıf öğrencisi İsmail Otman, parayı çektikten sonra cüzdanına koydu. Cüzdanını bir anlık dargınlıkla ATM’nin önünde unutan  İsmail Otman, motorla yolda giderken cüzdanının olmadığını fark etti. Para çektiği ATM’ye geri dönen Otman, cüzdanını bulamadı. 

Cumhuriyet Meydanı karşısında bulunan Meydan Büfe’yi işleten Murat Dural, kredi kartını öderken cüzdanı buldu. Cüzdanı karıştırıp içinde 2 bin 500 lira gibi bir paranın olduğunu fark etti. Cüzdanın içinde cüzdanını kaybeden gencin kanın grubunun üstünde numarası olduğunu gördü. Hemen genci aradı. Murat, ev kirası, kredi kartı faturaları için gönderilen parayı gence teslim etti.

Ailesinin gönderdiği parayı çektiğini parayı koyduğu cüzdanı kaybettiğini belirten İsmail Otman, “Yolda motorla giderken cüzdanımın olmadığını fark ettim. Daha sonra geri döndüm ve cüzdanımı bulamadım. Yollara baktım düşürdüm mü diye. 1 gün sonra Murat abi aradı. Bu şekilde parama ulaştık.  Cüzdanımda Ev kiram, harçlığım, kredi kartı faturalarım vardı. Öğrenciyim. Murat abiden de Allah razı olsun.” dedi.

Gece dükkanı kapattığını ifade eden Murat Dural, “Eve gidiyordum. Eve gitmeden önce kredi kartımı yatırmak istedim. Banka ATM’sine gittiğimde cüzdan ATM’nin ön tarafında duruyordu. Sonra aldım geldim ben eve. İçini kurcaladım adrese ulaşmak için. Kan grubunu kağıdının üstünde telefon numarasını buldum. Arkadaşı aradım. Parayı kendisine teslim ediyorum. Güzel güzel okuyun. Annenizin, babanızın emeğini boşa çıkarmayın” dedi.

Muharrem KAZER

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum