BALABAN'DAN GENEL MERKEZE GÖNDERME: MANİSA'YI İSTANBUL VE ANKARA'DAN YÖNETEMEZSİNİZ

CHP Manisa’nın 37. Olağan İl Kongresi’nden Semih Balaban ve yönetimi ezici bir çoğunlukla yeniden yönetime yetki aldı. Semih Balaban 340 oy alırken rakibi Gülşah Durbay ise 289 oyda kaldı. 9 oy ise geçersiz sayıldı. Toplamda 638 oy kullanıldı. CHP Genel Merkezi’nin arkasında durduğunu açıkça beyan ettiği Gülşah Durbay’ın kaybetmesi CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in artık Manisa’da ağırlığını iyiden iyiye kaybettiği yorumlarına neden oldu.

BALABAN'DAN GENEL MERKEZE GÖNDERME: MANİSA'YI İSTANBUL VE ANKARA'DAN YÖNETEMEZSİNİZ
23 Şubat 2020 - 22:00

CHP Manisa İl Teşkilatının 37. Olağan Kongresi Yunusemre Millet Çarşısı Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Mevcut başkan Semih Balaban ile CHP Manisa Gençlik Kolları Başkanı Gülşah Durbay’ın demokrasi mücadelesinde delegelerin tercihi Balaban oldu. 638 oyun kullanıldığı  kongrede Semih Balaban 340 oy alırken Durbay 289 oyda kaldı.
İl Başkanlığı kongresine CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Manisa Milletvekilleri Vehbi Bakırlıoğlu, Bekir Başevirgen, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer,CHP’li Belediye Başkanları Zeki Bilgin, Besim Dutlulu, Ahmet Öküzcüoğlu, Çetin Akın, eski milletvekilleri ve partililer katıldı. Kongrede konuşan Milletvekili Bakırlıoğlu, kazanan ve kaybeden olmayacağını her durumda CHP’nin kazanacağını söyledi. Bekir Başevirgen de, kongrede adaylara başarılar diledi. Adaylardan ilk olarak salona gelen CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban delegeler tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. 'Örgüt senin arkanda' sloganlarıyla karşılanan Balaban, tüm delegelerle tek tek selamlaştı. Başkanlığın bir diğer adayı olan ve Manisa'da bir ilki gerçekleştirerek ilk kadın İl başkanı olmak için yarışan CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Gülşah Durbay da alkışlarla karşılandı. Her iki başkan adayı el ele tutuşup delegeleri selamlayarak birbirlerine başarılar diledi. 
Oy kullanma öncesi konuşan Balaban şu ifadeleri kullandı
Yılmadan usanmadan birlikte çalışacağız. Diğer seçimlerde istediğimizi alamadık ama yerel seçimlerde başarılı olduk. Bir tane belediyemiz yoktu. Birlikte başardık 4 belediyeyi birlikte kazandık. Meclis üyelerimiz yoktu. 6 ilçede meclis üyemiz yoktu. 17 ilçemizde temsil ediyoruz. Bu başarıda milletvekillerimizin ilçe teşkilatlarımızın kadın ve gençlik kollarımızın başarısı var. Önemli bir nokta da biz ön seçimi savunduk.  17 ilçe başkanı ve il başkanı olarak sandık kuracağız dedik. Parti içi demokrasiyi gerçekleştirdik. 2 yıllık dönemde yerel ve ulusal bazda partimizi en iyi şekilde temsil ettik. 2 ayda örgüt bülteni çıkarttık. Örgüt her şeyi o bülteni yazdı. Köylere kadar ulaştık. İlçe başkanlarımız hepsi başımızın tacıdır. Sandıktan çıkan başımızın tacıdır. 17 ilçe başkanımızla uyumlu çalıştık. Bana oy verdi vermedi ayrımı yapmadık. Tüm konuları paylaştık yine paylaşacağız. Yerel seçimlerde ittifak süreci yaşandı. Manisa ve en çok eleştirilen Yunusemre ilçesi eleştirildi. 17 ilçeyi de gezdim bu konuda CHP olarak ne raporlar yazdığımızı bütün ilçe başkanlarıma dağıttım. Siyasette yalanla bir yere varamazsınız. Bir gün suratınıza tokat gibi çarpılır. Biz yalan konuşmadık. Balıkesir örneğini vermiştik. Bizim de arkadaşımız Ahmet akın aday ilan edildi. Bir ay çalıştı. Sonra karar alında iyi parti adayı seçime girdi. Ahmet akın parti meclisi kararı ile geri çekildi. Tüm süreç boyunca il ilçe paylaşımında yetkili genel merkezdir. Aksini söyleyene belgeleri gösteririm. Chp zapdedilemeyen son kaledir. Direncin merkezidir. AK Parti’yi yenecek tek güçtür. Bu mücadeleyi yükselteceğiz. İnanın arkadaşlar buna.”ifadelerini kullandı.
Balaban ayrıca CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun Gülşah Durbay'ı destekleyen videosuna gönderme yaparak,"Ankara ve İstanbul Manisa delegesine hükmedemez.Manisa delegesi kendi kararını kendi verir."dedi.
ÖZCAN ÖZKAN
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum