AYRIMCILIĞA KARŞI KARDEŞLİK MÜCADELESİ

AYRIMCILIĞA KARŞI KARDEŞLİK MÜCADELESİ

Dünya çapında futbolun ayrımcılığa karşı en büyük girişimi olan, UEFA ve FIFA’nın çözüm ortağı Farenetwork, dünya çapında 40 ülkede, sporda ayrımcılık ve şiddete dikkat çekmek amacı ile futbol haftasını çeşitli sportif aksiyonlar ile kutluyor. Manisa Yeşilay Şubesi ve Yunusemre Belediyesi işbirliği ile güzel bir etkinliğe imza atıldı.

20 Ekim 2018 - 19:13

Yeşilay Manisa Şubesi ve Yunusemre Belediyesi işbirliğiyle Karaali Spor Tesislerinde savaşın devam ettiği ülkelerden kaçarak ülkemize sığınan sığınmacı/mülteci çocuklar ile Yunusemre Belediye Spor Kulübü, Murat Germen Spor Kulübü, Malta Spor Kulübü, Vicdan Karaosmanoğlu Kulübü’nün altyapılarında oynayan 10-16 yaş arası çocuklar oluşturduğu karma takımlar futbol maçında bir araya geldi. 

Etkinliğe Yunusemre Kaymakamlığı, Yunusemre Belediyesi, Sağlık İl Müdürlüğü, Manisa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Manisa, Sığınmacı ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği destek verdi.

Yeşilay Manisa Şube Başkanı Salih Fulcun, mülteci ve sığınmacı ailelerin çocuklarıyla gençleri bir araya getirerek kültür ve spor etkinliklerine yönlendirip bu çocukları bağımlılıktan uzak tutmak istediklerini açıkladı. Fulcun, birçok kurumun desteğiyle bunları yaptıklarını belirterek, bağımlılıkla mücadele güç birliği elde edeceklerini söyledi.

Manisa İl Göç İdaresi Müdürü Abdurrahman Şerif Doğramacı, böyle bir organizasyonda yer almaktan dolayı çok mutlu olduklarını kaydederek, “Gençlerin sportif faaliyetlere katılmaları hem de bağımlılık olgusu üzerinde bilgi edinmeleri, farkındalık oluşturmaları hususunda bir çalışma oldu” dedi.

Yunusemre Belediyespor Kulübü Başkanı Arif Alkan ise, Yunusemre Belediyesi olarak her zaman gençlerin yanında olduklarını, bu tesisleri çocuklara daha iyi bir gelecek sunmak için hazırladıklarını kaydetti.  Yeşilay Eğitim Uzmanı Adem Yiğit, bağımlılığın zararları ve alınacak önlemlerle ilgili çocuklara bir eğitim verdi.  ardından oluşturulan karma takımlar kendi aralarında maç oynadı.

 


Kaynak: Muharrem KAZER
Bu haber 511 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sigarayı bırakana 6 ay ücretsiz havuz ve fitness üyeliği
Sigarayı bırakana 6 ay ücretsiz havuz ve fitness üyeliği
Minikler bando eşliğinde vatandaşları bayrama davet etti
Minikler bando eşliğinde vatandaşları bayrama davet etti