Aydın Turist Rehberleri Odası Kula'nın Güzelliklerini Keşfetti

Ege bölgesinde turistlerin gezebilecekleri yeni yerlerin, araştırmasına giren Aydın Turist Rehberleri Odası Başkanı İsa Levent Gürçavdı, 25 profesyonel rehberle birlikte Kula'nın doğal ve kültürel güzelliklerini gezdi.

Aydın Turist Rehberleri Odası Kula'nın Güzelliklerini Keşfetti
10 Aralık 2017 - 15:53

Geçmişten günümüze orijinalliğini kaybetmemiş, Kula’nın tarihi dokusunu en iyi yansıtan Kula evleri ve Türkiye’nin ilk ve tek UNESCO sertifikalı Kula jeoparkı ziyaretçilerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Ege bölgesinde turistlerin gezebileceği yeni yerlerin araştırması kapsamında Aydın Turist Rehberleri Odası Başkanı İsa Levent Gürçavdı ve 25 profesyonel rehberle birlikte Kula jeoparkı ve Kula evlerini gezerek keşfetti.

 Kula jeoparkını gezdikten sonra Kula evlerini gezen grup bu bölgenin ilerleyen dönemde yabancı turistler için vazgeçilmez bir yer olacağını söyledi. Oda Başkanı Gürçavdı; “Kula’da Türkiye’nin ilk ve tek Jeoparkı’nın olması, Kula evlerinin ve tarihinin bozulmadan kalması Kula için büyük bir değer. Yakın zamanda yerli turist akınına uğrayacağını düşündüğümüz Kula'yı Aydınlı turist rehberlerimiz ile birlikte gezdik. İlerleyen süreçte Kula için ciddi projelerimiz olacak. Bizler önce Kula'nın doğasını, Kültürünü, tarihi dokusunu keşfe geldik. İlerleyen zamanlarda ise gezi gurupları ile birlikte Kula'yı ziyarete geleceğiz. Bizleri ağırlayan Jeopark Belediyeler Birliğine teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Süleyman Arasan

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum