Akhisar'da icradan satılık 85 m² daire

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre Manisa ili Akhisar ilçesi Efendi mahallesi1461 ada123parselde kayıtlı12/48 arsa paylı zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm mesken niteliğindeki taşınmaz 1 adet oda, salon, mufak, banyo, wc, hol ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır.

Akhisar'da icradan satılık 85 m² daire
02 Aralık 2021 - 13:35

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa ili Akhisar ilçesi Efendi mahallesi1461 ada123parselde kayıtlı12/48 arsa paylı zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm mesken niteliğindeki taşınmaz 1 adet oda, salon, mufak, banyo, wc, hol ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Meskenin alanı yaklaşık 85 M2 dir. Bina 30-35 yıllık bir yapıdır. Salon zemini rabıta, oda zeminleri laminantparkediğer alanlar karo şeklindedir. İç kapılar, Pencere doğramaları, giriş kapısı ahşaptan yapılmıştır. İç duvarlar sıvalı boyalı,mutfak dolapları mdf ahşaptır.Balkon korkulukları demir forerje olup, asansör vedoğalgaz bulunmamaktadır. Taşınmaz Belediyenin verdiği tüm hizmetlerden yararlanmaktadır. Taşınmaz Akhisar Belediyesi hizmet binasına 950 metre Akhilsar Hükümet konağına 600 metre Zübeyde hanım ilkokuluna 230 metre kuş uçuşu mesafesindedir.
Adresi : Akhisar Efendi mahallesi269 sk no:1/2A
Yüzölçümü : 176 m2 (meskenin alanı yaklaşık85 M2 dir)
Arsa Payı : 12/48
İmar Durumu : Meskenin bulunduğu arsa Bitişik mizam 4 katlı(B-4) Konut imarlıdır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :tapu kaydında olduğu gibi
1. Satış Günü : 19/01/2022 günü 09:30 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 14/02/2022 günü 09:30 - 09:40 arası
Satış Yeri AKHİSARADALET SARAYI ZEMİN KAT KANTİN ÖNÜ
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/57 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2021

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum