29 HAZİRAN'DA BAŞLIYOR

Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök, 29 Haziran’da başlayacak olan Yaz Kur’an kurslarının pandemi nedeniyle camilerde değil Diyanet TV ve sosyal medya hesapları üzerinden online olarak yapılacağını açıkladı.

29 HAZİRAN'DA BAŞLIYOR
26 Haziran 2020 - 20:24

Manisa’da geçen yıl 50 bine yakın öğrenci Yaz Kur’an kurslarına katılmıştı.  Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök yaptığı açıklamada, “Her yıl ülke genelinde yaklaşık 3 milyon öğrencimizi Kur'an-ı Kerim ile buluşturan Yaz Kur'an Kurslarımız bu sene pandemi nedeniyle Diyanet TV ve sosyal medya hesapları üzerinden online olarak yapılacak. Başvurular başladı.  Kayıt yapmak isteyenler diyanet.gov.tr adresi üzerinden başvuru yapabilecek. Yaz Kur'an kursları 29 Haziran'da başlayacak ve 6 hafta sürecek. Kur'an öğreniyorum,   Kur'an okuyorum, Dinimi öğreniyorum şeklinde üç farklı kategoride hazırlanan derslerin gün içinde tekrarları da yayınlanacak” dedi.
 
Kitapların ücretsiz olarak müftülüklerden temin edileceğini söyleyen Soykök, “Yaz Kur'an kurslarına internet üzerinden başvuruda bulunan öğrenciler, kendilerine en yakın il ve ilçe Müftülüğünü ziyaret ederek, Kur'an kursu ders kitaplarını ve Diyanet Çocuk dergilerini ücretsiz temin edebilecek. Ayrıca ders kitapları PDF olarak da bilgisayara indirilebilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı yaz Kur'an kursu eğitimlerinin son haftasında (4-14 Ağustos 2020) program başvurularının alındığı internet sayfası üzerinden isteğe bağlı olmak üzere değerlendirme testi uygulayacak ve bu testi başarı ile tamamlayan öğrencilere e-başarı belgesi verecek” diye konuştu. ÖZCAN ÖZKAN
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum